Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Analizor antene (VNA) si SuperMultiTester


Postări Recomandate

   * Este un analizor vectorial care poate fi folosit in domeniul 1-150Mhz. Pentru afisare foloseste un laptop sau un PC, nu are un ecran propriu.

Deasemenea i se poate atasa un modul BT si folosi impreuna cu un telefon mobil sau tableta Android. 
Afisaza grafic, in domeniul ales, SWR, R, X, Return loss si Gamma 
Montajul se ofera exact cum arata in foto plus un cablu USB de 1,5m, de buna calitate, pentru conectare la calculator. 
    Pretul este de 165 lei plus taxe postale. Si merita fiecare banut!!!

Poate fi folosit si la realizarea filtrelor trece banda, trece jos sau trece sus, in lipsa unui wobbler! 

Arata ca in foto. mai multe info si imagini cu graficele realizate, pot fi vazute pe site-ul meu:  http://digitronics.ro/index.php/analizor-de-antene/

 

 * Mai am disponibil si un SMT, versiunea noua, care testeaza si cristale de quartz pina la 13 Mhz (frecv. serie si cea paralel) si are rezolutie buna si in domeniul capacitatilor si inductantelor mic!!! la inductante afisaza si Q.

Realizat cu componente de calitate si calibrat corespunzar, poate fi comparat cu scule de multe sute de coco!

Poate fi vazut in fotografia de mai jos sau pe site-ul meu, acolo fiind o varianta realizata pe un PCB home made. Pretul este de 75 lei!

http://digitronics.ro/index.php/projects/supermultitester/

 

  Se mai adauga 15 lei transportul prin posta. Contact pe MP sau mail.

VNA.jpg

AA.jpg

20M1.jpg

SMT.jpg

Editat de Marele Savant
Link spre comentariu
  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • 2 luni mai târziu...
  • 3 luni mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări