Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

pickit 2


Postări Recomandate

am cumparat PICkit 2 (cu PIC16f887).am instalat MPLAB IDE 7.50, iar la Configure -> Select device la lista de programatoare imi zice ca PICkit 2 nu este suportat...si totusi in pdf-ul de la PICkit 2 Debug Tools imi zice ca poate fi folosisit MPLAB-ul pentru debugging incepand cu versiunea 7.51...stie cineva care-i problema?:prayer: 10x

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Vizitator Vasile

numai la un singur pic poti sa faci debuging cu ala si sunt convins ca a costat mai mult ca ICD2-u care il vand eu si stie multe... :rock:

Link spre comentariu

totusi am vazut pe net ca poate fi folosit....

ex:

http://forum.microchip.com/tm.aspx?m=24 ... y=????

 

http://forum.microchip.com/upfiles.aspx ... C73591.jpg

 

si orice pic as selecta imi spune ca nu pot face debugging cu PICkit 2 ca nu este suportat...

eu unul chiar nu-mi explic de ce...

 

cristioano, daca nu ma insel suportul pt PICkit 2 a fost introdus cu versiunea 7.4

 

vasile, a costat 160 lei... l-am luat mai mult pt concursul de la microchip&vitacom....

Link spre comentariu

Da, ai dreptate. Am crezut ca e vorba de PIC16F877. PIC16F887 e suportat ca debugger de MPLAB 7.60 (probabil si de versiuni mai vechi)

nici eu nu m-am uitat atent ca sa vad ca ai scris 877..... :weedman:
Link spre comentariu

de ce am luat pickit2 nu mai conteaza.... tot ce vreau acum e sa ma joc cu el....am incercat din mplab sa programez in C.... totul bine si frumos pana la compilare.... imi da o eroare....nu ar fi o problema asta, pentru ca as putea folosi PIC C Compiler... dar m-ar interesa f mult mplab-ul pentru modul de debugging....ma poate ajuta cineva?10x :prayer:

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări