Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Postări Recomandate

42 minutes ago, Florinel TV said:

PS; daca a fost citit cu TNM5000 atunci tot cu TNM5000 trebuie scris , fiecare programator citeste scrie diferit si din aceasta cauza nu se pupa dumpurile unul cu celalalt ca citesc adresele diferit din nand dar nu la toate , si ca sa nu riscam il scriem cu programatorul citit

De acord,dar la celalalt am citit cu tnm si am rescris cu RT809 si a mers,interesant.Data viitoare voi tine cont de cele spuse.

Link spre comentariu
Acum 20 minute, attilaa0 a spus:

De acord,dar la celalalt am citit cu tnm si am rescris cu RT809 si a mers,interesant.Data viitoare voi tine cont de cele spuse.

 

Dupa cum am spus la unele nanduri merge citit cu TNM5000 si scris cu RT809H si invers dar la altele nu merge , cel mai bine este scrierea nandului , copiat si comparat cu originalul si daca este la fel atunci este ok

Link spre comentariu
Acum 11 ore, Rudi1982 a spus:

Tot nu inteleg,acum la ultima versiune de exemplu daca am o memorie pe care nu vad ce scrie ,apare lista lunga cu memorii de 1.8v si de 3v ,si daca memoria a fost de 1.8v si eu am selectat 3v mi l-a ars asa este?

atunci mai bine versiunea veche care macar nu stie 1.8v ...si nu-mi arde memoriile.

 

Daca ai sau pui memorii de 1,8v atunci RT809H nu le arde , dar te intreaba ce memorie ai pus , el simte , ca de asta are functia de iteligent , asa si inainte de a scoate memoria este bine sa masuram cu ce tensiune se alimenteaza si apoi stim cum selectam programatoru

Link spre comentariu

In sfarsit vad ca in versiunea asta RT809H_20181011_ENG au corectat si nandul TC58NVG3S0FTAI0 acum arata capacitatea corecta 1082Mbytes, cred ca o sa scot iar tv-ul Sony KDL-47W805A din magazie sa mai fac niste teste.............

Vad ca au inceput serios sa corecteze greselile din soft, daca o tin tot asa nu mai cumpar niciun TNM......

https://www.elforum.info/topic/129929-sony-kdl-47w805a-cod-eroare-8-flash-uri/?do=findComment&comment=1632484

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
3 hours ago, siti said:

Dom Costica,sunteti in cea mai mare dilema a vieti......   :)

Nu e asta dilema vieti.....am altele mai grave de aceea ma hotarasc mai greu.....

 

1 hour ago, dan cod said:

Dilema intre RT809H-TNM5000-BEEPROG

SI intre doua e greu dar între 3?

:rade:

RT-ul al am cumparat de mult si cred ca pana la urma cu asta o sa ramin ca nu prea mai e de lucru....

Editat de Vizitator
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări