Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Defect tv westwood


Postări Recomandate

masurati toate piesele din jurul ci sursa......un cond cu probleme si il mai reparati inca o data..preferabil sa schmbati electroliticii din sursa ...sau masurati cu esr...

unele piese nu se ard singure ci sunt ajutate de altele

spor si bafta

 

 

cind se duce icul asta se mai duce ceurile alea tip placheta de 620pf

Nu neaparat.Am schimbat 5 identice cu cel di aceasta sursa in 5 aparate (2 din ele fiind monitoare) fara a mai schimba altceva decat c-ul de pe alimentarea lor (asta preventiv) si functioneaza fara probleme de cel putin 2 ani.succes

Link spre comentariu

eu cind am schimbat integrate de astea am gasit crapat ceul ala stil placheta de 681pf 2kv de pe pin1

Exact,l-ati gasit crapat,asta insemnand ca s-a ars integratul in colectorul tranzistorului si a ars si siguranta de intrare dar,atata timp cat integratul pare bun si nu este arsa siguranta se deduce ca aste intrerupt intern acest C.I. si mai departe fiecare are dreptul sa decida ce face sau ce risca dupa schimbare.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări