Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

TOSHIBA T800


Vizitator paltinean

Postări Recomandate

Vizitator paltinean

Buna ziua, am pus mana pe un laptop Toshiba Tecra 8000 ,nu e bun decat de mess, dar arata ff.bine asa ca aspect , am instalat windows-ul e bine pana aici dar : nu are wirless cel putin nu gasesc nici un semn pe el de asa ceva ! si nu are nici mufa RJ-45 (de conectat la internet ) pana o sa-mi cumpar un stik wirless nu as putea face o conecsiuna USB-RJ45 ? Inposibil sa nu existe asa ceva , am toate materialele necesare, doar de o schema as avea nevoe !!??? Multumesc

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Vizitator paltinean

Am conectat laptopul la router prin usb tata-tata , dar doar instaleaza un program Mobile Patner , si atat , mai si anchide internetul de pe celelalte calculatoare , sa si wirelessul ! :jytuiyu

Link spre comentariu

M-am jucat cu astfel de routere (de fapt doar un singur model dar multe bucati diferite la clienti diferiti, ceva productie Huawei...). Conectorul USB este pentru conectarea directa doar cu computerul, la conectarea usb-ului orice alta conexiune se intrerupe.De calitate nu au fost in nici un caz, cam un sfert din ele au avut probleme in "primul an de viata"....Acum e adevarat ca sunt si routere cu mufa usb pentru sharing (hdd, imprimanta etc), alea sunt alta mancare de peste.

Link spre comentariu
  • 3 săptămâni mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări