Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Monitor MT15TA_EL, Swiss Made


Postări Recomandate

Buna ziua,Lucrez intr-un spital si avem astfel de monitoare (model MT15TA_EL, Swiss Made). S-au defectat doua dintre ele si nu am reusit sa le desfacem, in vederea repararii!!! Au un sistem de inchidere ciudat. In afara de cele 4 suruburi de prindere de pe colturi si clipsurile de plastic de pe margini, nu se vede nici un element de retinere!Ma poate ajuta cineva cu informatii referitoare la demontarea/desfacerea acestui model de monitor...?!!!

post-41973-139829407209_thumb.jpg

post-41973-139829407214_thumb.jpg

post-41973-139829407218_thumb.jpg

post-41973-139829407222_thumb.jpg

post-41973-139829407225_thumb.jpg

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

  • 3 săptămâni mai târziu...

Aveti aici tot.Dl nonstrom.Aparatura medicala nu se baga pe net.

Nu am inteles nimic cu mesajul asta.Are vreo legatura ca altfel il sterg?
Daca nu ati inteles,nu stiti, nu lucrati in domeniu,puteti sterge.M-am referit ca pe net nu o sa gasesti vreodata o schema de aparatura medicala.E o MAFIE totala,cu toate ca legea ii obliga sa insoteasca aparatul cu documentatie de utilizare si service si acestea si in limba romana,vin numai de utilizare.Asta e sa-ti forteze mana sa inchei contract de service cu EI,pe bani grei. :freaza:
Link spre comentariu

Are dreptate Dl. petru_f, greu de gasit documentatie pt.asa ceva...oricum monitorul acela nu prea merita reparat, e bun doar pt. scopuri industriale, avand touchscreen imaginea e mai slaba decat la un monitor normal. De desfacut, poate nici nu e posibil, unii producatori sudeaza ABS-ul cu ultrasunete, precum la incarcatoarele de mobil/laptop.

Link spre comentariu

Are dreptate Dl. petru_f, greu de gasit documentatie pt.asa ceva...oricum monitorul acela nu prea merita reparat, e bun doar pt. scopuri industriale, avand touchscreen imaginea e mai slaba decat la un monitor normal. De desfacut, poate nici nu e posibil, unii producatori sudeaza ABS-ul cu ultrasunete, precum la incarcatoarele de mobil/laptop.

Merita ,nu merita reparat asta e santem bugetari si bani ciuciu .De desfacut l+am desfacut a se vedea mai sus cum,dar chiar nu s+ar gasi o schema pt. acel invertor LC1640 A caci poza am luat'o de pe net,trebuie sa mai fie si in alte monitoare.
Link spre comentariu
  • 2 săptămâni mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări