Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Dare soaie care tot apar pe ecranul televizorului


Postări Recomandate

Salut! a mai intalnit cineva problema asta la televizoare noi? daca bag lumina puternica in ecran cu o lanterna pe ecranul televizorului se vad dare ca niste urme de grasime sterg cu un servetel uscat si dupa cateva ore iar apare e foarte ciudat am in casa mai multe monitoare televizoare si  nu apare asa ceva pe ele la astea philips noi din cutie de cand l-am scos avea urmele astea pe ecran nu inteleg de ce apare asa ceva pe el parca iese grasime din panou se deterioreaza ceva https://drive.google.com/file/d/1gX65UQJUGbLAHPO4agV8heNqmrii3TXB/view?usp=sharing

BeFunky-collage.jpg

Editat de Adriano78
Link spre comentariu

E al doilea televizor philips care are asa ceva primul l-am dat retur avea doi pixeli defecti acesta are doar un pixel blocat pe alb si la fel ca primul a venit cu urmele astea pe ecran din cutie era asa il sterg acum si dupa cateva ore apare iar si nu doar asta e problema astea philips se pare ca sunt de cea mai proasta calitate acum in 2020 ieri ma uitam la un film de pe un media player 4k prin hdmi si s-a restartat televizorul aiurea aparuse pe ecran logo philips ciudat e cu soaiele astea  dare care tot apar pe ecran si dupa ce il sterg

Editat de Adriano78
Link spre comentariu

Compania PHILIPS , divizia tv-audio a cam incetat sa existe de prin 2013-2014 . Ce se vinde pe piata este produs TPV China sub brand-ul PHILIPS ( sub sigla PHILIPS ) .      Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA) today announced that it has signed a term sheet to transfer its remaining 30% stake in TP Vision, the television joint venture with TPV Technology (0903.HK), to a fully-owned subsidiary of TPV. The signing of definitive agreements is expected to take place in the first quarter of 2014, with completion expected in the second half of 2014, subject to certain regulatory and TPV shareholder approvals. After completion, TPV will fully own TP Vision, which will enable further integration with TPV’s TV business.

Link spre comentariu
Acum 1 oră, Adriano78 a spus:

A cumparat un amic acest model si zicea ca nu gaseste in setari sa seteze manual contrast si lumina

 

Da pentru-ca este setat din service setari automate si din meniu nu mai poti seta nimic, asta nu inseamna ca nu este un tv bun, este setat din fabrica sa nu pice ledurile repede de pe barete :reytre sa nu dea oricui sa le seteze la maxim tensiunea si sa nu pice repede mai ales in garantie 

Link spre comentariu

Azi cand am bagat televizorul in cutie m-am uitat cu lanterna prin gaurile de jos se vedea ce scrie pe placa t-con am cautat pe net si e fix asta din poza o chinezarie ordinara de la AUO nu mai cumpar philips in viata mea dupa experienta avuta cu ultimele doua modele cu pixeli defecti si pete de grasime care tot apareau pe ecran niste gunoaie de proasta calitate cred ca si alea teletech sunt mai calitative

tcon philips-l1600.jpg

Editat de Adriano78
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări