Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

tcon sharp x3593tp xc configuratie pini ,datashet


Postări Recomandate

salutare,ma poate ajuta cineva cu confifguratia pinilor acestui tcon X3593TP XC de pe un display sharp LC315T3LZ53,vreau sa adaptez un alt tip de display V320B1-L06 la care am gasit deja data shetul cu configuratia pinilor,momentan vad ca difera alimentarea 5v respectiv 12v sharp,bineinteles si ordinea pinilor,amandoua au aceasi rezolutie,va multumesc

Editat de iuliantv
Link spre comentariu
  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

salutare,ma poate ajuta cineva cu confifguratia pinilor acestui tcon X3593TP XC de pe un display sharp LC315T3LZ53,vreau sa adaptez un alt tip de display V320B1-L06 la care am gasit deja data shetul cu configuratia pinilor,momentan vad ca difera alimentarea 5v respectiv 12v sharp,bineinteles si ordinea pinilor,amandoua au aceasi rezolutie,va multumesc

scuze de greseala displayul e LK315T3LZ53

Editat de iuliantv
Link spre comentariu

E foarte simplu muti firele de alimentare si masa (la sharp alimentarea este in stanga si la celelalt in dreapta) si firele de semnal(cele 10 care sunt grupate cate doua) le muti fara sa le inversezi (la sharp sunt 2 de semnal urmate de masa pe cand la celalalt nu ai masa intre ele)

Link spre comentariu
  • 2 săptămâni mai târziu...

sper ca am inteles eu bine, + - mi-am dat seama de ordinea lor dela inceput,dupa cum a-ti explicat dv,am inteles ca ordine ar fi ca in pozele de mai jos ,notatia 9 corespunde cu notatia 9 ,10 cu 10 si tot asa,dar mai raman 3 contacte ce nu stiu cum vin notate cu ?,inca nu am montat pinii la locul lor,va multumesc

post-185789-0-93181700-1410903575_thumb.jpg

post-185789-0-57152400-1410903581_thumb.jpg

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări