Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Recomandare difuzoare pt full range/sateliti


Vizitator mariusradulescu1990

Postări Recomandate

Vizitator mariusradulescu1990

salutare in sfarsit m-am hotarat si eu sa-mi fac 2 boxe pt sonorizari de dimensiuni mici-medii. am un subwoofer bandpass 4 cu hp15w si as dori niste combinatii de difuzoare pt un buget de maxim 9-10 milioanemultumesc :rolleyes:

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Vizitator mariusradulescu1990

ma gandeam la un e12-250n si un driver . ce ziceti ar merge? sau va fi inutil subwooferul :smt003 ?as dori ca incintele sa fie cat mai compacte

Link spre comentariu

fe166 nu va fi nicidecum potrivit pt aplicatia lui "180490" :axe: el vrea sa faca sonorizari si nu auditii cu un astfel de difuzor conceput pt hornuri

ma gandeam la un e12-250n si un driver . ce ziceti ar merge? sau va fi inutil subwooferul ? as dori ca incintele sa fie cat mai compacte

o sa acopere subul combinatia ta

:toimonster: dar satelitii cu cu e10 si pht408? :rolleyes:
Link spre comentariu
Vizitator Vasile

Fara sa te complici cu filtre,tweetere si alte complicatii,solutia cea mai eleganta pentru sateliti.....Fostex...Fe 166.

Ha, ha omul vrea sonorizari nu difuzoare audiofile :goodman:
Link spre comentariu
Vizitator mariusradulescu1990

vreau pt chefuri mai bine zis si pt auditii in casasi nu vreau sa-mi cumpar boxe hi-fi pt ca nu-mi plac cum suna .cu sateliti cu bas de 10 inch si tweeter voi avea suficienta putere pe medii? eu ma gandeam sa fac cu e12-250n ca la sonorizarile mai mici sa nu car si subwooferul dupa mine ... ma gandesc ca e12-250n au destul bas si ma intereseaza un proiect pt incinte trapezoidale multumesc astept sfaturi pt dimensiunile incintelor :rock:

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări