Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Let's make it digital ! (legat de VU-metre)


Vizitator Andrei.Hrubaru

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Vizitator Andrei.Hrubaru

l-am facut, l-am alimentat cu router-ul (7.5V 1A) si semnalul audio il iau din PC de pe placa de sunet direct si SE APRIND DOAR PRIMELE 3 (max 4) LEDURI. Sa il pun dupa amplificator ? sau mai degraba nu as putea sa inlocuiesc vre-o piesa cu ceva variabil si sa-i reglez sensibilitatea ? Daca da , atunci indicati-mi ce sa modific , schema este cea atasata (in lok de 2k7 am 3k3)

Link spre comentariu
Vizitator Andrei.Hrubaru

baieti cred ca s-a dus ... pana maine poate ... invie :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005cum pot sa-mi dau seama daca mai misca !?

Link spre comentariu
Vizitator Andrei.Hrubaru

E oficial: LM-ul meu, primul meu CI, e in coma ... de care habar nu am ... dar am cateva sfaturi pentru amatorii de senzatii tari in buzunare:1. Cautati datasheet-uri, trebuie sa existe :yawinkle:2. Limitati-va pentru inceput la circuitele exercitiu din documentele aferente3. Abia apoi experimentati pe cont propriu :finga: 4. Postati si voi rezultatele voastre sa ne amuzam si noi :smt003

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări