Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Am nevoie de un amplificator


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

daca te uiti la cate "smecherii" are implementate amplificatorul ala - iti dai seama ca in regim DIY nu o sa reusesti cu prea mare usurinta sa faci asa ceva ... iar costurile vor fi pe masuraamplificatoarele din gama asta sunt bune - dar putini le abordeaza. de ce ? simplu - pt ca e mentalitatea romanului de a evita lucrurile complexecand vad acolo display, butoane si atatea functii - ii iau emotiileLE: SA-400 are pret special - 1439 RON

Link spre comentariu
Vizitator Vasile

ii dau dreptate lui ady, nu o sa poti face in veci un amplicator ca ala in regim diy :smt003 Singurul lui dezavantaj e ca are un zgomot de fond insuportabil pentru ca chinezii au facut bucle de masa la greu :smt005

Link spre comentariu
  • 2 săptămâni mai târziu...

Am mai gasit o varianta ptr boxele mele.am gasit sa cumpar un PHONIC MAX 2500 de la dorumic .ce ziceti,merita?momentan nu am toti banii dar peste vreo 2 saptamani nu cred k o sa fie o problema.dupa cate am citit pe forum de amplif toata lumea il lauda si mi-ar surade si mie unu:D

Link spre comentariu
Vizitator Vasile

Su aici nu am nici un interes

 

Deci despre phonic sa discutat pe alt forum, Sharky poate sa-ti confirme. Dupa masuratorile facute de el a reiesit ca este jalnic...

 

Ala de la KON are putere cam dubla :smt005 are un egalizator incoroprat, filtre hi si lo pas, etc.

Singurul dezavantaj este ca are un pic de zgomot de fond, au facut chinezii niste bucle de masa dar prin taierea a 2 fire buclucase se rezolva si asta.

 

Daca vrei argumente asculta-le, studiaza-le si tragi concluziile singur.

 

Intr-un cuvant ambele sunt Niste chinezarii de clasa medie la calitate dar comparatie intre cele 2 nu se poate din simplu fapt ca sunt foarte diferite din toate puncetele de vedere.

 

o comparatie se poate face intre phonic si CS2500 de la kon

Link spre comentariu
Vizitator dorumic

calitativ maxul este mai bun decit cs2500, am avut lucrat cu ambele amplificatoare si fata de cs2500 care se incalzea maxul nici nu simte sarcina, plus ca este un amplificator mai bine aranjat, mai mare si ca putere decit cs-ul si cu mult mai multe protectii , cit despre zgomot de fond , nici vorba de el ......

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări