Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Nand flash Sony Bravia 40w2000


Postări Recomandate

Am rescris nandul si aceiasi situatie, avand in vedere ca am probat 2 dumpuri de la alte tv-uri cu placi de baza diferite fata de placa mea 1-869-852-31, tind sa cred ca modulele CI card sunt imperecheate cu placile de baza ale tv-ului, ma opresc aici ca deja am muncit 2 zile si nu se merita, probabil ca trebuie rescris eepromul sau nandul de pe placa de baza sau modulul 1-869-656-21 are alt defect, asta inseamna sa mai pierd mult timp si multa munca...., daca aveam de proba un modul CI card ma lamuream repede ce si cum.....ii pun capacul si il dau clientului inapoi asa cum a fost, cele 2 dumpuri pe care le-am scris in nand sunt total diferite fata de dumpul original, defapt si cele doua dumpuri de la rusi cu care am rescris sunt tot diferite total, de aceea cred ca modulul CI card e imperecheat cu placa de baza, dump pentru modulul 1-869-656-21 sa fie din tv cu placa de baza 1-869-852-31, am tot cautat si nu am gasit, asa ca abandonez lucrarea. Multumesc celor care m-au ajutat cu descarcarea dumpului de pe Remont.

 

Edit:

A scris cineva cu RT809H acest nand HY27US08281A cu succes, adica sa functioneze tv-ul respectiv ?, intreb ca eu dupa ce am rescris nandul, l-am citit si comparat cu ce am scris si in comparatorul de binuri imi da vre-o 12 mici diferente....

Editat de Costica Tv
Link spre comentariu
Acum 6 minute, Florinel TV a spus:

Dumpurile date de colegi de la rusi sunt ambele la fel tot din acel loc au fost descarcate si nu sunt corecte ca marime ci sunt mai mici , ai muncit degeaba cu acele dumpuri, daca iti dadeam eu dumpul care era ok din tv functional te dumereai repede

Ce placa de baza are tv-ul tau ?

Link spre comentariu
Acum 1 oră, Florinel TV a spus:

Pune o poza cu placile montate din spate sa vad daca arata la fel ca la mine, eu ti am pus mai sus o poza cu el

MB.1-871-991-21

MB.1-869-656-21 (1727145211)

Astea sunt

 

M-am uitat la placa ta de baza 1-871-991-21 (poza pe internet) si e mult diferita fata de a mea 1-869-852-31

Modulul CI card e la fel ca al tau 1-869-656-21 (172714521), cred ca tu ai mai pus cifra 1 in plus la urma din greseala, ca paranteza de la urma se confunda usor cu cifra 1

 

Sony - 1-869-656-21 1727145211

Editat de Costica Tv
Link spre comentariu
1 oră în urmă, Florinel TV a spus:

Ai dreptate am mai pus un unu din greseala, iti dau dumpul din nand sa mai incerci?

 

Trimite dumpul sa vad daca e asemanator cat de cat cu dumpul original....

Tare mi-e frica ca RT809H nu citeste/scrie corect acest nand HY27US08281A si muncesc de pomana...:rade:

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări