Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Codul rutier


Vizitator Vasile

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 52
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Sa nu mai vorbim de faptul ca nu ai voie cu nici un fel de obiect,..care sa obstructioneze vederea.Deci..fara folii pe geamuri!..Chiar azi am pus pe 2 masini folii pe geamurile laterale...si acum juma de ora mo sunat unu sa imi spuna ca la oprit politia...si o trebuit sa smulga foliile de pe geamuri pt a evita amenda..Asa ca luni am iara de lucru...ca isi pune din nou :smt003 Sau...diferite instalatii de lumini..care obstrucioneaza circulatia..si alte prostii de genu asta..Cum zicea cineva mai sus...in cateva sapatamani...vom fii pe "pedale"

Link spre comentariu

Intrebare? Daca mergem pe DN1 ,cu ce viteza circulam ? (daca conducem o utilitara,papuc).50 sau 70km/h

Pai avand in vedere ca face parte din cat B si ca se afla pe un drum national rezulta 100Km/h
Pe drum national parca ai 90 km/hNumai pe drum express, sau european ai 100 km/h
Link spre comentariu
Intrebare? Daca mergem pe DN1 ,cu ce viteza circulam ? (daca conducem o utilitara,papuc).50 sau 70km/h

 

Pai avand in vedere ca face parte din cat B si ca se afla pe un drum national rezulta 100Km/h

Pe drum national parca ai 90 km/h

Numai pe drum express, sau european ai 100 km/h

Scuze nu am specificat! In localitate? ma refeream la acele cat de drumuri 50 /70 km/h (pt utilitare ) .Deoarece am auzit 2 versiuni,papucul fiind o utilitara.
Link spre comentariu

Nu stiu sa-ti raspund.

In acest caz, my friend, iti recomand sa te duci maine la prima ora la un tov. militian si, spasit si cu carnetul in mana, sa-i spui:-Va rog sa ma iertati ca v-am inselat increderea pe care mi-ati acordat-o cand mi-ati inmanat acest act. Nu-l merit. Luati-l inapoi. :rolleyes: Eu asa voi face, pentru ca nici eu nu stiu. Si cand am incercat sa rezolv teste din acelea on-line, mai mult de 15...16 puncte n-am scos :drinkers: .
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări