Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Motor cu reactie DIY ?


hpavictor

Postări Recomandate

La 3/1/2018 la 14:15, icar a spus:

Cu ceva timp in urma am provis ca va dau schitele unui motor pulsoreactor, similar cu cel de le rachetele V1. Luat de treaba, am cam uitat. Cu scuzele de rigoare, despre asta e vorba.

Pagina provine fie din revista "Stiinta si Tehnica", fie, mai degraba,  din revista "Sport si Tehnica". Anul, nu-l mai stiu, dar trebuie sa fie dinainte de 1970, pentru ca atunci a aparut revista "Tehnium" in locul revistei "Sport si Tehnica" . M-am apucat, la acea vreme, de constructie dar, din motiv de scule si materiale, am renuntat. Pagina, am gasit-o intimplator, prin "arhiva" mea, undeva prin anii '90. Sper sa se poata citii.

P.S. Da, se poate citi foarte bine!

IMG_1591e.jpg

Revista Tehnium a aparut in '70,daca bine-mi aduc aminte.

Editat de GEO 53 BN
Link spre comentariu
  • 3 săptămâni mai târziu...
  • 1 an mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări