Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Sărbători fericite!


Postări Recomandate

Chiar ma gandeam, nimeni nu mai aminteste de Nasterea Domnului nostru Iisus Cristos? Ati auzit ultimile stiri despre incercarile unora de a dispare aceasta mare sarbatoare? Oricum va doresc ca Mos Craciun sa va aiba pe lista si sa va aduca tot ce va doriti! Sarbatori fericite!

Link spre comentariu
  • 11 luni mai târziu...

De astă dată, am ţinut înadins să vă spn: „La Mulţi Ani!”

Acest mesaj poate fi socotit , foarte uşor, a fi rasist, xenofob, chiar anti-semit, aşezonat frumos cu alte bălării.

Ideea de bază ar fi că eu mă adresez acelora dintre dumneavoastră ce simt că sînt români, acelora ce nu se ruşinează că aparţin neamului românesc, acelora ce cred că sîntem un neam între neamuri, cu bune şi rele, un neam ce n-a dat pe Abel şi Cain, n-a dat nici pe bătrînul Lot cu ale sale fiice.

N-avem a ne pleca capul, n-avem a ne ruşina de nimic, noi nu sîntem nărăviţi a ne împărtăşi cu sînge de om, noi ne împărtăşim cu rodul viţei de vie.

Între Zamolxe şi Isus, noi am avut prezenţă continuă pe aceste meleaguri, perpetuă a fost măsura binelui din noi, acea măsură ce spune: “Ce ţie nu-ţi place, altuia nu-i face!”

Eu îndemn a vă dori vouă, acelora ce simt şi gîndesc româneşte, un an nou cu sănătate, cu mai multe bucurii decît în cel ce-a trecut, şi, cel mai important, nu uitaţi nici o clipă, că: „deasupra urilor şi vinilor, stă veşnicia neamului” , a neamului nostru românesc.

Să fiţi sănătoşi, să aveţi un an mai bun!

 

Al vostru prieten, român înainte de toate, moldovean ce-o văzut lumina zilei pe pămîntul Dobrogei, şi, tot pe acest pămînt, a primit prima lecţie de românism.

Toate cele bune, de la al vostru Rasputin.

Link spre comentariu
Vizitator mesterul strungar

Urez si eu La multi ani,si Sarbatori Fericite,iar celor care-i cheama Ion si isi serbeaza ziua simbata le zic La multi ani si fericire.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări