Guest luciansarau Posted January 6, 2007 Share Posted January 6, 2007 salutare!dupa scanarea unui text cu aceasta multifunctzionala,la editare,cu notpad sau wordpad,apar diferntze...dimensiunea fontului nu este aceiasi(apare mai mare) se pierd caractere(de exemplu dac sunt ........... apare space),in tabele la fel textul se amestec sau este incomplet..etc!care poate fii problema?sa incerc al editor d texte?sau exista un software mai performant?multzumesc anticipat! Link to comment
MifTy Posted January 6, 2007 Share Posted January 6, 2007 inca nu s-a inventat softul OCR perfect, se mai lucreaza... :yawinkle: incearca alta versiune sau alt soft OCR, si fii atent sa ai setate fonturile de inlocuire... Link to comment
Guest Posted January 6, 2007 Share Posted January 6, 2007 Incearca sa scanezi cu ABBYY fine reader, e unul dintre cele mai bune OCR-uri.Conteaza si calitatea imprimarii/scanarii.Mici diferente pot aparea si e normal sa fie asa, inca nu s-a inventat OCR-ul perfect, asa cum zicea si MifTy.Dintre OCR-urile incercate pana acum , ABBYY fine reader mi-a mers cel mai bine. Link to comment
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now