Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Şocante!


Postări Recomandate

Aştept cu interes noua piaţă comună UE-America de Nord şi ce ne-o pica în cap de la ei (rahat cu apă rece). Poate aşa ne învăţăm minte să mai punem boturile la vrăjeli ''democratice''. Doar că nu poporul are puterea pe nicăieri în lume, ar fi şi imposibil să se autoconducă milioane de oameni sincron, ''uniţi în cuget şi simţiri''. 

Link spre comentariu

Aştept cu interes noua piaţă comună UE-America de Nord şi ce ne-o pica în cap de la ei (rahat cu apă rece). Poate aşa ne învăţăm minte să mai punem boturile la vrăjeli ''democratice''. Doar că nu poporul are puterea pe nicăieri în lume, ar fi şi imposibil să se autoconducă milioane de oameni sincron, ''uniţi în cuget şi simţiri''. 

@zal"Si eu astept...sa ne (re)unim cu patria-muma(URSS),de cand mi-ati impuscat conducatorul iubit,am caldura in exces,imi creste factura la..Enel,pt ca ziua/noaptea functioneaza tot felul de dracii electronice :rade: ,dar pe "vremea"impuscatului,desigur,nu uit nici pe ..odioasa lui sotie,aveam un pic de ...pauza!! :57  :da  Parca nu stii,cand se lua curentul,aveai motive sa te gandesti la ...??(Occident,Moulen-Rouge,etc) Era un vis(atunci) acum avem tv-digitala,care mai de care sunt "smart",mertane cat nu are intreaga Europa...Asa este ca, am mai evoluat(si noi)?? :da  :nas:

Link spre comentariu

Facebook=BigBrother  Facebook se pupa si cu FaceCom ,aia care inmagazineaza  mutrele noobilor facebooki-sti pt controlul populatiei in NWO cand vine vremea(daca nu a inceput deja ca e cam plin de camere pt tot).

Apropo vorbeati ca mai este cate un mahar pe la bulau(din cand in cand).Dapoi pe la sah nu se sacrifica cate un nebun/turn sau chiar regina pt a castiga partida?Pe aceleasi principii functioneaza si oculta mondiala,asa ca nu va mai mirati/bucurati cand vedeti cate unu ca intra la mititica.Stie masoneria ce face,totul e calculat cu grija.

Link spre comentariu

Problema e alta...avem atatia oameni educati(pe bune!) dar..."baietii (cu adevarat)destepti",nu mai au loc...la puscarie!! :limb:  Concluzia? Daca de autostrazi nu suntem in stare,macar niste...inchisori sa facem...avantajele sunt multiple...crearea de...noi locuri de munca,spatii de cazare pt. infractori...practic e "raiul" pe pamant pt. infractori!! :rade:  Aici nu vei fi declarat...incompatibil daca detii doua functii...una de infractor,alta..iti construiesti ..inchisoarea pe bani publici!! Nu-i asa ca ...merita? :ras:  :freaza: :57

Link spre comentariu

Of, Doamne! Ortodoxia nu stă-n bisericile construite, biserici în care slujesc preoţi fără de har. Ortodoxia stă în noi. Bisericile de azi, cele noi dar şi cele vechi în care slujesc preoţi fără de har, nu-s mai cu moţ decît catedralele papistaşilor. Acestora de pe urmă, dar mai cu seamă bisericilor noastre ( că asta ne doare pe noi, că doar nu îndemn a spune care e mai cu moţ decît celălalt), le lipsesc preoţii cu har, în fapt în ele nu mai găsim pe Domnul. 

Mult s-a făcut valuri pe "Catedrala Mîntuirii Neamului". Duşmanii ortodoxiei şi-au focalizat puterea asupra ei. Nişte proşti aş spune eu; că-i susţinută de BOR, ei şi?

Păi BOR, nărozilor, a acceptat a-i fi cenzurate textele slujbelor. Îmi vine în minte, nu mai departe, "Prohodul". A-l cenzura e un sacrilegiu; ce nu a îndrăznit să facă regimul comunist iată că a îndemnat "democraţia"

Aşa că ei, ateişti declaraţi dar în fapt antihrişti prin convingere, să nu critice BOR-ul, să-i aducă slavă, el face lucrarea lor. Sau aşa o fi mulţumirea şi slava lor, prin spurcare? Uite că la asta nu m-am gîndit.

Colegul Toni, legat de acel film, e aşa de plăcut să vezi astfel de oameni.

Editat de rasputin
Link spre comentariu

 

 
   Ridică  privirea  !!!

 

Excelent materialul....pacat ca, cine ar trebui sa inteleaga ceva din el...nici macar nu se oboseste sa-l vizioneze,daramite sa incerce sa si inteleaga mesajul.. :jytuiyu .Personal,ma bucur ca copilaria mi-am trait-o fara computere,tablete, tot felul de "smart-uri" pentru simplul fapt ca nu s-au INVENTAT!(cartile "fara numar"" era pasiunea mea...) :freaza:  Atunci,trebuia sa-ti folosesti mintea,nu mai vorbesc ca aveai si activitate fizica datorita jocurilor in aer liber.. :da .Copiilor din ziua de azi li se pare o mare....tampenie!! :jytuiyu  Pacat!!(de ei) :aut:

Link spre comentariu

Se construiesc biserici multe,majoritatea vor ramane neterminate.Iar care se vor termina vor fi pline de bogatii dar in ele nu se va mai sluji Sfanta Liturgie ci Altceva.Inca putin si se va da si Sfanta Impartasanie online.

La următoarea cutremurare socio-politică poporul va avea ce jefui, poate chiar mai curînd, că tot e un stat paralel cel religios. La fel cum s-a jefuit economia după ''revoluţie''.

''Burtă de popă'' e o vorbă de cînd românii erau subnutriţi, adică mai toată istoria lor medievală.

...........................

Acum serios vorbind (ca şi mai sus), la ce ne trebuia acea monstruozitate? Măcar Casa Poporului poate fi folosită la orice altceva dacă n-ar mai fi sediul conducerii democratice. Ceva util poporului n-ar face şi prea-îmbuibatul. Mă uit la noul papă şi văd diferenţele dintre un adevărat misionar şi un adevărat securist... pardon, economist.

Link spre comentariu

Acum serios vorbind (ca şi mai sus), la ce ne trebuia acea monstruozitate? 

pai toti care au furat timp de decenii...unde "sa isi spele pacatele"!?

intra in aceasta "cladire" spune repede o rugaciune ...si gata sunt "mantuiti"...de acum incolo pot sa o ia de la capat!....cu furaciunile...sa nu va ganditi la altceva!...doar stiti vorba "lupul isi schimba parul, dar  naravul,  ba"!

cu cat vom construi mai multe "catedrale" cu atat vom fi mai "pacatosi"! :96

Editat de elmar
Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări