Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

DAEWOO AKF-4306SW

Recommended Posts

• Replies 23
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 3 years later...
Guest tiberiug

Mai tine el minte de acum 4 ani ?!

Sper :) altfel daca stie altcineva solutia e bine venita... Tot cautand pe forumuri se pare ca trebuie sa decuplez casetofonul de la baterie ca sa imi afiseze din nou ceva. O sa incerc maine si daca rezolv o sa postez aici pentru altii care vor avea nevoie.

Mai tine el minte de acum 4 ani ?!

Sper :) altfel daca stie altcineva solutia e bine venita... Tot cautand pe forumuri se pare ca trebuie sa decuplez casetofonul de la baterie ca sa imi afiseze din nou ceva. O sa incerc maine si daca rezolv o sa postez aici pentru altii care vor avea nevoie.
Aruncati o privire in atas :freaza:
Guest tiberiug

Aruncati o privire in atas

Mersi dar nu ma ajuta. Daca ai fi fost atent la intrebare ai fi observat ca nu se mai aprinde casetofonul si doar lumineaza intermitent acel "LED Securitate Sistem". Pana la deblocare trebuie intai sa rezolv aceasta peoblema...

Aruncati o privire in atas

Mersi dar nu ma ajuta. Daca ai fi fost atent la intrebare ai fi observat ca nu se mai aprinde casetofonul si doar lumineaza intermitent acel "LED Securitate Sistem". Pana la deblocare trebuie intai sa rezolv aceasta peoblema...
Da eu nu sunt atent?asa-i?asta in loc de multumire.Probabil ca le ai bine cu decodarile asta se vede din mesaje.(apropo cam cate aparate ai decodat pana acum?)1.ledul palpaie pentru ca aparatul cere cod.2.Am dat in atas metoda de desfiintare a codului dar e greu sa citesti si sa intelegiSi uite cum asa sunt de vina tot eu.Imi cer scuze celorlalti colegi pentru tonul din mesajul meu nu imi sta in fire dar lucrul mult stresul mare ,mai vrei si sa faci bine si uite ce iese.Daca nu vrei sa intelegi cum poti rezolva nu ai decat. :da
Guest tiberiug

Baieti, nu este vorba ca nu sunt recunoscator. Ba chiar va multumesc foarte mult pentru ajutor. Insa stiam deja care e treaba cu diodele alea ca sa nu iti mai ceara codul niciodata (insa nu asta am cerut). Am cautat pe net si stiam lucrul asta. Problema este ca nu sunt electronist si habar nu am cum sa fac asta. Asa ca speram sa nu ajung la metoda "hardware" si sa reusesc cu metoda "software" adica sa introduc codul.

Acum daca imi spuneti cum sa mearga casetofonul (repet ca nu functioneaza nimic: nici afisaj, nici sunet, nimic ci doar acel LED) apoi o sa ma descurc eu sa introduc codul si sa il deblochez. Problema este cum naiba il fac sa imi ceara codul ca sa pot sa il introduc? Asta este intrebarea mea.

PS: Nu toate lucrurile se fac cu ciocanul, unele se fac si cu capul ca e mai usor. Cred ca realizati si voi ca e mult mai usor sa introduc un cod decat sa ma chinui sa scot casetofonul, sa il desfac, sa modific diodele si apoi sa il pun la loc. :)

Baieti, nu este vorba ca nu sunt recunoscator. Ba chiar va multumesc foarte mult pentru ajutor. Insa stiam deja care e treaba cu diodele alea ca sa nu iti mai ceara codul niciodata (insa nu asta am cerut). Am cautat pe net si stiam lucrul asta. Problema este ca nu sunt electronist si habar nu am cum sa fac asta. Asa ca speram sa nu ajung la metoda "hardware" si sa reusesc cu metoda "software" adica sa introduc codul.

Acum daca imi spuneti cum sa mearga casetofonul (repet ca nu functioneaza nimic: nici afisaj, nici sunet, nimic ci doar acel LED) apoi o sa ma descurc eu sa introduc codul si sa il deblochez. Problema este cum naiba il fac sa imi ceara codul ca sa pot sa il introduc? Asta este intrebarea mea.

PS: Nu toate lucrurile se fac cu ciocanul, unele se fac si cu capul ca e mai usor. Cred ca realizati si voi ca e mult mai usor sa introduc un cod decat sa ma chinui sa scot casetofonul, sa il desfac, sa modific diodele si apoi sa il pun la loc. :)

Concluzia este ca nu ai inteles nimic din mesajele noastre.

Guest grigoreeugen1

In legatura cu un casetofon de pe Matiz care nu mai am codul (diodele d0--d4 unde sunt situate sau macar valoarea ca sa pot sa le reperez in casetofon)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines