Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

plasma panasonic th42pa50

Guest Iondrei

Recommended Posts

Guest Iondrei

Cumparat acum cam o luna maxim cu suport de pus pe perete. Se pare ca nu a fost prins bine acolo si a cazut din nefericire. Ecranul a crapat, este cam varza.Ce mi se recomanda?Se mai poate face ceva la el fara il mai platesc o data sau mai bine merg frumos si cumpar altu.Va multumesc!

• Replies 16
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Iondrei

vezi ce zic cei de la service Panasonic. intamplator poti gasi altu idem pe la vreun service de cartier.

Ar fi dragutz...poate ma poti ajuta, daca cumva stii un service de genu sau macar sa imi spui pe unde as putea cauta.Multumesc!
Guest Iondrei

in bucuresti e unul (fac garantii la lcd-uri, plasme) pe la fabrica de gheata sau reprezentanta panasonic pe str. drumul sarii.

Ok...10x againI'll look into it!:)
Guest gheoangel

mai lulu dai sperante omului degeaba, cu siguranta nici un service din romania nu ofera garantii (postgarantii) la un display spart, si daca ar fi comandat de afara l-ar costa la fel cat ar face una noua. poate numai in cazul in care au ei una defecta prin service si displaiul bun. :yawinkle: oricu ii urez bafa poate totusi reuseste :supz:

Guest Iondrei

mai lulu dai sperante omului degeaba, cu siguranta nici un service din romania nu ofera garantii (postgarantii) la un display spart, si daca ar fi comandat de afara l-ar costa la fel cat ar face una noua. poate numai in cazul in care au ei una defecta prin service si displaiul bun. :yawinkle: oricu ii urez bafa poate totusi reuseste :supz:

cam asta e si ideea gheoangel...sa gasesc unu stricat ca sa ii iau display-ul...:)

desfa plasma ( capacul plasmei ) si zi-ne ce scrie pe spatele panel-ului spart. Sunt mai multe etichete.Da-ne si seria si modelul exact al plasmei care e scris pe eticheta de pe capac ca sa-ti caut un pret.Un panel Panasonic model nou de 42" e in jur de 800-900 de eur, la care se adauga transport si taxe vamale.Eu n-am gasit modelul tau de plasma in ce am aici, probabil ca e mai noua.Daca s-a zgariat si ecranul ( geamul ) de protectie, trebuie schimbat si ala.

am un amic care a tras o tzeapa de 100mil la asigurari.cu ajutorul meu :snakeman: era sa mor intr-un kkt de logan care a izbit un opel in spate.opelu??avarii foarte mici,in schimb loganu ...varzzzzzza.poate credeti ca-s povesti,dar va garantez ca asa e.aproape ca am facut pe mine... :rolleyes: nasol tare.cine a trecut prin asa ceva tre sa stie ce sentiment te incearca.culmea a fost ca asta s-a intimplat dupa o saptamina dupa ce mi-am facut eu praf masina! :axe: