Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Meniu in limba romana pe Samsung Vodafone 360 -M1

Recommended Posts

Buna ziua,

Va rog frumos daca ma puteti ajuta sa pun meniu in limba romana pe un tel . mentionat in enunt deoarece am fost la cei care decodeaza si mi-au cerut "modesta suma" de 50 lei iar tel. este o gioarsa cu carcasa sparta si touchscreen fisurat care nu merita atatia bani investiti in el in conditiile in care am gasit pe OLX  telefon similar cu 80 lei.

Trebuie sa-l dau la o persoana din mediul rural care este foarte bolnava si trebuie sunata din cand in cand.

Va multumesc anticipat pentru orice recomandare.

Va multumesc frumos dar nu va inghesuiti asa cu raspunsurile,16 citiri si niciun mesaj.

Se pare ca numai unul ca mine posteaza fisiere video pe you tube si pe o gramada de forumuri ca sa-si repare oamenii masinile...

Rog moderatorul sectiunii sa stearga sau sa inchida acest topic ca face umbra degeaba pe aici.

telefonul are sistem de operare bazat pe linux. din ce stiu eu nu are romana. a fost vandut doar in vestul europei si anglia. posibil sa puneti romana doar daca schimbati linux cu android. este ceva mai complicat si nu recomand incepatorilor. sa ma corecteze cineva daca am gresit

Edited by razvan-l

E adevarat, e o ciudatenie de telefon, codul lui de producator este Samsung GT-I8320 (box-ul meu il are in lista ca si aparat suportat). Iar pentru el nu am gasit nici un firmware de care sa pot fi 100% sigur ca este functional.

Prin teamviewer nu stiu daca merge, de multe ori e important si ceea ce scrie pe display-ul telefonului.....

Dar puteti incerca o resoftare acasa, va dau si 3 linkuri "de ajutor" (teoretic nu ar fi greu de facut dar asta e numai teoretic.....):

http://forum.cyanogenmod.org/topic/30581-samsung-h1-gt-i8320/

http://samsungi8320.freeforums.org/beginners-guide-to-installing-cwm-roms-t972-100.html

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=770503&page=2

Nu este acela codul lui ci Samsung M1 Vodafone 360 GT-i6410.

Exista posibilitate sa-l deteriorez daca incerc cu variantele expuse?

Problema este ca nu vrea sa renunte la acel tel. pentru ca e dat de un nepot din Spania si reprezinta o anumita valoare sentimentala pentru ea dar l-a scapat din mana si asa a ajuns in starea care este.

I-am oferit gratis pentru ca suntem rude,Nokia N70,N73,6288 si etc care au meniul simplu si sunt softate in limba romana dar nici nu vrea sa auda,in fine.....

Acum am vazut acolo,softul este pentru H1 iar acesta este M1.

H1 este mult mai performant.

sunt 2 versiuni de vodafone 360 . M1 si H1 ,diferenta intre ele este la diagonala displayului si memoria interna , softul este identic , customizat pentru vodafone din zonele mentionate mai sus , nu imi amintesc care este i8320 si care este i 6410 ,dar nu prea conteaza in cazul discutatdaca nu ati mai facut asa ceva , nu incercati acum , 99% veti avea un tel mort sau inghetat

Edited by razvan-l

Va multumesc frumos tuturor pentru ajutorul acordat,n-am inteles nimic.

Voi face exact ce mi-a recomandat colegul Razvan,adica sa-mi vad de treaba.

De acum incolo voi sti si eu ce am de facut,debia astept sa mai ma intrebe cineva cum sa puna distributia la punct la vreun motor,ii postez si eu poza din Autodata si ii spun sa se descurce.

O sa se uite si el la poza exact cum m-am uitat eu la recomandarile facute mai sus.

O seara linistita va doresc tuturor.

Te lamuresc eu imediat, pentru acest model de telefon, oficial NU exista firmware cu limba romana... Se poate edita un firmware dar necesita un tool si multa rabdare. Sănătate !

Edited by Guest

Tool ce inseamna ,vilbrochen sau ax cu came?

Foarte convingatoare si detaliata lamurirea.

Morala:

Totul este cu bani,nimeni nu mai face acte de caritate.

Ma duc sa-l caut pe "tool" prin atelier.

Rabdare am dar nu am tool.

Mai avem sa ne facem necesitatile fiziologice in limba engleza ca altfel curge limba romana din noi.

Multumesc frumos.

Rog a se inchide ca sa evitam discutiile inutile.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines