Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

monitor lcd philips 190sw8fs


Postări Recomandate

Salutari prieteni ,am nevoie de ajutor in cazul monitorului de mai sus -  nu regleaza luminozitatea ,imi apare banda de la 1-100 progresiv  dar nu se concretizeaza pe ecran specific ca, contrastul lucreaz practic de unde provine problema  ?

Practic era de vina invertorul si anume trafo pe care nu-l gasesc  (Darfon 2017r) am inlocuit cu un invertor din comert am imagine perfecta  contrastul regleaza  numai luminozitaea nu  acum sint in dilema si nu stiu de unde e  e din invertor sau din alta parte  multumesc anticipat

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

dupa mai multe tatonari am reusit sa stabilizez o imagine  cu care se poate lucra fara probleme bine-n teles fara control la luminozitate, multumesc pentru sfaturi ,deci la nevoie se pot instala si astfel de invertoare si se poate lucra f bine si ar mai fi o treaba, in softul placii video al PC exista un programel care instalat da posibilitatea de a regla  LUM,CONTRAST.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări