Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Ce puteti spune despre ea????

Solim

Recommended Posts

Nu va mi contraiceti mai baieti,e sigur si amplificator, mi-a zis tatameu,ca a folosit-o si el si o zis ca o puso la 4 difuri pe atuncea si ca se auzea destul de bine si tare, si ca unu care se mai pricepea la dinastea se mira cum poate dracia aia mica sa scoata atata?.acuma eu nu stiu k nu am probato.sapt viitoare am sa o pun sa vad ce scoate.si atunci o sa va spun.

• Replies 32
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evident ca era un tda :smt005 altceva nu prea avea ce sa fie...oricum daca tda-ul ala e "amplificarea" finala si tu o pui pe intrarea unui amplif serios o sa ai parte de multa multa putere cu un semnal foarte mic :tonqe:Later edit: in toate pdf-urile de pe net scrie ca tda2003 e de 10w , am si eu cateva din astea acasa , sunt noi crek l-e donez unui prieten incepator sa isi faca si el amplificari diy

oricum daca tda-ul ala e "amplificarea" finala si tu o pui pe intrarea unui amplif serios o sa ai parte de multa multa putere cu un semnal foarte mic :tonqe:

ce vrei u sa spui este ca sa pun statia asta pe intrarea unei statii mai mari?si atunci mai amplifica si asta putin,nu?

ce vrei u sa spui este ca sa pun statia asta pe intrarea unei statii mai mari?si atunci mai amplifica si asta putin,nu?

Ideea e ca daca ai o amplificare profesionala care necesita un semnal de intrare mare si tu vrei sa pui amplificare aia pe un comp. si placa de sunet nu da destul semnal mai poti "amplifica" putin semnalul.P.S. toate amplificarile PRO au intrari la semnal destul de sensibile multe au tensiunea 0.7v la intrare , cu una din asta nu trebuie sa iti mai faci probleme...dar asta e alta poveste. :smt006Later edit : daca are zgomot de fond sau fasait ceva nici sa nu te gandesti sa o pui ca si preamplificare ca o sa se auda infect pe o amplificare de putere :toimonster:
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 6 months later...
  • 2 months later...