Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

EC 81 Tub vintage nefolosit in cutie originala 4 bucati


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

  • 2 săptămâni mai târziu...

Un singur utilizator al acestui forum este interesat de aceste tuburi vintage in cutie originala nefolosite E 81 CC ADZAM (MAZDA) Firma MAZDA a produs tuburi pentru cei care nu stiu istoricul firmei.Oferta este valabila in continuare.Cel m-ai interesat va intra in posesia acestor tuburi 4 bucati la numar.

Link spre comentariu
Vizitator viobio

Un singur utilizator al acestui forum este interesat de aceste tuburi vintage in cutie originala nefolosite E 81 CC ADZAM (MAZDA) Firma MAZDA a produs tuburi pentru cei care nu stiu istoricul firmei.Oferta este valabila in continuare.Cel m-ai interesat va intra in posesia acestor tuburi 4 bucati la numar.

Sa nu intelegi gresit ce scriu aiciFirma ADZAM ( am citeva sute de tuburi produse de ea) nu are nici o treaba cu MAZDA!!!!!!!!!! Adica cu firma japonezaAZDAM este o firma din BELGIA!!!! Tuburile produse de ADZAM,au fost cu licenta de la Philips.Roaga un moderator sa modifice anuntul cu E81CC in loc de EC81. Editat de viobio
Link spre comentariu

Sa nu intelegi gresit ce scriu aici

Firma ADZAM ( am citeva sute de tuburi produse de ea) nu are nici o treaba cu MAZDA!!!!!!!!!! Adica cu firma japoneza

AZDAM este o firma din BELGIA!!!! Tuburile produse de ADZAM,au fost cu licenta de la Philips.

"AFAIK, the Belgian factory making light bulbs under the brand name 'Mazda' in the twenties used the reversed name 'Adzam' when they started making tubes. The factory and brand name were taken over by Philips in the fifties, and the tubes made by the MBLE (manufacture belge de lampes electroniques) factory in Brussels are recognized by the etched L-code on the tubes. Amongst the types in production were EL34, GZ34, ecc88 and EF86.

Adzam was used as a brand name for tube distribution in Belgium. My Belgian Carad hifi amp for instance has Adzam labelled Blackburn EL84's and Heerlen ECC83

Adzam was used as a brand name in some countries where Mazda could not be used for some legal reasons."

 

Sursa :http://www.audioasylum.com

 

ECC81 sau E81CC are aplicatii ceva mai restranse...sunt foarte potrivite pentru defazoare in etaje finale PP de mare putere sau la cele de tip McIntosh.

Link spre comentariu

Un singur utilizator al acestui forum este interesat de aceste tuburi vintage in cutie originala nefolosite E 81 CC ADZAM (MAZDA) Firma MAZDA a produs tuburi pentru cei care nu stiu istoricul firmei.Oferta este valabila in continuare.Cel m-ai interesat va intra in posesia acestor tuburi 4 bucati la numar.

In anuntul postat de mine eu nu am facut referire la firma MAZDA firma  japoneza.

Eu am vrut sa transmit  ADZAM  citit invers =MAZDA

Link spre comentariu



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări