Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

CD-Player Teac PD155


Postări Recomandate

Buna

Detin CD-playerul din titlu.Sunet excelent avand in vedere pretul unui asemenea aparat.

A stat nefolosit cam 1 an,iar la repunere in functie am constat ca sare cate o pista.Cam una pe minut.

Ar mai avea sanse sa functioneze corect,sau sa ma gandesc la alt aparat?

Multumesc

Spor

Alex

Editat de allexx1968
Link spre comentariu
  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Buna

Multumesc pentru raspunsuri.Lentile am curatat multe,dar nu cred sa fie de la lentila.Citeste orice disc extrem de repede.

Voi incepe cu curatarea metodica a mecanismului,ulei de mecanisme fine am o gramada,il folosesc si pentru deverse alte 

probleme(ventilatoare de calculator de exemplu).Nu stiu in ce stare este cureaua,sper sa nu trebuiasca schimbata.

Spor tuturor

Alex

Link spre comentariu
  • 6 luni mai târziu...

Buna

In sfarsit i-a venit randul.Dupa o curatare temeinica si o ungere(cu mare atentie),am pus aparatul in priza.

S-a manifestat la fel,sarea piste.Am trecut la inlocuirea curelei(are una singura) si am observat alt fenomen.Facea 

pauze scurte.Cureaua cea noua are cu ceva mai mica in diametru fata de cea originala si am ajuns la concluzia ca

am nevoie de una de acelasi diametru.Nu am gasit asa ca am pus un simplu elastic pentru legat pungi,bani,orice.

Ei bine functioneaza perfect.

Intrebarea este daca se mai gasesc pe undeva curele.

Multumesc celor care m-au ajutat sa-i dau de cap.

Spor tuturor

Alex

Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări