Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Terapii alternative.


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Solutia este foarte simpla , adica obtinerea echilibrului intre actiunea si reactiunea corpului uman  .

El poate rezolva orice problema , da da , absolut orice problema !

In ce consta ? 

Este un secret bine ascuns de catre farmacisti si medici , dar , cumva , este public de foarte mult timp .

Manipularea negativa  isi face rolul , asa ca , chiar daca veti primi informatia  , e posibil ca ea sa fie neglijata  .

E evident  , solutiile problemelor complicate sunt intotdeauna foarte simple  :

- in mediul alcalin , nu exista boala ( moderna ) sub nicio forma  

- apa de consum cu un ph mai mare de 8,2 este panaceu universal   :)

- echilibru psihic 

Link spre comentariu

In organism exista un echilibru acido-bazic care de obicei la cea mai mica perturbare produce efecte foarte grave, acidoza, alcaloza care conduc la come si deces.

Daca bei apa alcalina sau orice alta baza in cantitate suficient de mare, risti sa modifici acest echilibru. In cantitati moderate, alcalinele reduc aciditatea gastrica si nu mai faci gastrita sau ulcer, dar sunt mancaruri greu digerabile, care vor ajunge in colon partial digerate, bacteriile de acolo le vor descompune prin fermentatie, o sa ai multe gaze, si datorita radicalilor liberi eliberati acolo si produselor de oxidare faci cancer de colon.

 

O viata echilibrata, igiena psihica, fara griji si emotii puternice (vremuri de mult apuse), fara poluare, este si o viata sanatoasa. De asemenea si izolarea e buna, asa nu se mai contacteaza boli contagioase.

 

Toti stim cate ceva despre cum sa traim sanatosi si cum sa ne ferim de boli, nu avem nevoie de medicamente. Si totusi cu atatea cunostinte, nu traim asa, si atunci recurgem la medicamente ca sa putem continua.

 

Cum spunea Toma Caragiu intr-o sceneta catre doctor: dati-mi ceva ca sa pot sa beau, sa fumez...

Link spre comentariu
  • 4 săptămâni mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...

Eu am construit nu unul ci 2 aparate, de acelasi fel, am postat schema pe aici, cu ceva recomandari si metode de utilizare. electrozii i-am facut din tabla de plumb pe care ii ung cu gel electroconductor sau ii imbrac in carpe umede si pun deasupra saculeti cu nisip. Functioneaza f bine, din prima, scoate curenti pulsatori, dens dispersi si combinati. se pot regla pauzele, durata si intensitatea. Unul din aparate l-am facut pt un prieten al carei sotie are un cabinet de med de familie la tzara. Vine lumea la tratament ca la balamuc, face fizioterapie la greu si este f eficient. Eu daca am un junghi, ca ma mai apuca sau probleme cu spatele, il folosesc si dupa 3 zile sunt ca nou.

Eu folosesc frecvent ceaiuri, de ex am scapat de tratament cu pastile pt HTA (hipertensiune) cu ceai de paducel. Dupa 3 saptamani de ceai s-a reglat tensiunea la normal si a ramas asa mult si bine. Cand am inceput sa am iar abateri am reluat tratamentul si dupa o saptamana am revenit la normal, pot sa beau pepsi, cafea ca nu se dergleaza.am mai folosit pt stomac galbenele, pt prostata pufulitza cu flori mici. Frcvent pt ficat beau cate 1 l pe zi de ceai dintr-un amestec de 12 plante indulcit cu miere naturala si imi face f bine.

te rog mult daca imi poti trimite si mie schema pentru ca am si eu aceleasi probleme cu spatele.Multumesc mult!  [email protected]

Link spre comentariu
  • 6 ani mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări