Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Ce jocuri va plac ?


Postări Recomandate

Asta mergea in 2001 pe un PC Duron 800 MHz/ 128MB SDRAM PC133 cu video sharing 32MB din aceasta, chipset SiS 730, asa ca nu cred...ca exista vreun PC in 2018 mai slab :85

E un joc cu grafica buna, cu scenariu destul de "cult", si o actiune captivanta.

http://freegogpcgames.com/1264/clive-barkers-undying/

sau asta:

https://dungeon-siege.en.softonic.com/

Editat de Spitfire
Link spre comentariu
  • 10 luni mai târziu...
  • 7 luni mai târziu...

Howly Shart, Clive Barker's Jericho ???

Am crezut ca sunt singurul care-am incercat acest installment imens anticipat, dar foarte hulit dupa aparitie, ca urmare a jucarii capodoperei Clive Barker's Undying, care pentru mine ramane in continuare cap de serie pentru epoca 2000-2001 in materie de Horror FPS.

 

Iti recomand cu foarte mare interes PREY, ambele au avut review-uri pozitive, iar ultimul (cel din 2017 parca facut de BETHESDA) a rupt topurile ! Mi-a placut maxim.

Si cel din 2006 merita jucat, dar daca ai sistem contemporan si monitor cu reozlutie above FHD, va trebui sa te chinui in 1600x1200 gen, e maximul care s-a putut scoate.

 

Cu siguranta te vei duce la METRO Last Light si la METRO EXODUS daca ti-a placut Stalker si 2033. Cel putin ultimul e Game Of The Year 2019 in materie de FPS by far. 

 

 

Link spre comentariu

Am jucat Prey pe vremuri, foarte misto. 
Ce as vrea sa ma joc din nou sint alea psycho Call of Cthulhu si Silent Hill.
A, si Max Payne as vrea sa il mai joc. Mai era un joc vechi copie dupa HL, credca Gunman Chronicle se numea.

Nepotu mio asteapta ca pe ace Scorn, cica se tot amana lansarea. Am vazut trailerul, pare bun de tot.

Editat de Faker
Link spre comentariu
La 21.05.2020 la 13:25, Faker a spus:

(...) alea psycho Call of Cthulhu si Silent Hill.(...)

 

Sigur te referi la creeatia Dark Corners Of The Earth. 
Ala intr-adevar super piesa de joc.

Ma oftic ca n-am apucat sa-l termin la inceputuri si am pierdut salvarile la un momentdat, dar nu am reusit niciodata sa-l reiau. Poate ca e cazul.

 

Vezi c-a aparut un nou Call Of Cthulhu anul trecut facut de niste francezi.
A avut nadejde de Triple A, aveau pretentie sa obtina 60E pe el, ceva ENORM in opinia mea pentru calitatea pe care au obtinut-o dar l-am jucat mai mult de curiozitate, imprumutat fiind.

 

Nu merita clar 60E, este ultra liniar si scriptat dar are ceva imersiune, are vreo 3 sau 4 variante de final, iti permite sa iei ceva decizii si nu stiu... e ceva sinistru in sensul bun in el chiar.

 

Nu stiu ce sistem ai, e posibil sa aiba ceva cerinte, nu pare foarte bine optimizat (ca grafica nu e mare scula).

 

Daca ti-a placut primul CoC sigur iti va placea si asta.

 

Sanatate !

Link spre comentariu
  • 11 luni mai târziu...
  • 2 ani mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...

Foarte multe, dar daca e sa enumar favoritele... toata seria Fallout, Hitman, Assassin's Creed si God of War. Inca de la primele titluri aparute pe PC ( si Playstation in cazul God of War ). Si multe altele. 

Recent, single player, doar Red Dead Redemption 2 si Cyberpunk ( am devenit fan inrait Cyberpunk chiar, la modul ala... grav ! ).

Multiplayer / online am avut 10k+ ore in World of Warcraft, inca cateva mii in alte MMORPG-uri, cateva mii in CS ( de la prima versiune pana la CS 2 ) si League of Legends, recent cateva sute de ore in Valorant, New World, PUBG, FiveM si RedM ( pe cel mai mare server privat din Romania : FplayT ). 

Astept cu nerabdarea lansarea The Day Before ce va avea loc peste doar 3 zile ( post apocalyptic zombie survival, gen The Walking Dead sau pentru cine a jucat genul gen DayZ, cel putin partial ). 

Daca mai este cineva interesat sa joace The Day Before, dati un semn.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări