Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

imperechere cd30 cu tid-ul la opel

cristeama
 Share

Recommended Posts

- va salut domnilor, poate stie cineva ce dumpuri trebuiesc scrise in cd30 si tid.(afisaj) pentru imperechere, sau treb. resetat doar display-ul si cum se face ?, sau ce treb. scris in cd30 ca sa nu mai afiseze tid-ul (display safe), nu este vorba de codare ci treb. imperecheat cd30 cu tid-ul de la bord, va rog - multa stima si un Paste fericit ! - la toata lumea

- domnilor, in ce consta imperecherea asta intre cd30 si tid (pina la urma este vorba de dumpurile din memoriile celor doua ?, nu?!) ,stiu ca un amic a incercat si cu tech 2 si toot nu a reusit , nu stiu ? parca ii mai trebuia ceva , cred, parca codul de securitate !?, care este de fapt problema ce trebuie rezolvata, cine - ce blocheaza tid-ul,de apare (display safe), va rog mai multe amanunte ?!

- domnilor, in ce consta imperecherea asta intre cd30 si tid (pina la urma este vorba de dumpurile din memoriile celor doua ?, nu?!) ,stiu ca un amic a incercat si cu tech 2 si toot nu a reusit , nu stiu ? parca ii mai trebuia ceva , cred, parca codul de securitate !?, care este de fapt problema ce trebuie rezolvata, cine - ce blocheaza tid-ul,de apare (display safe), va rog mai multe amanunte ?!

ca sa il poti imperechea,trebuie ca dumpul tau sa fie virgin....adica in delivery mode...arhiveaza dumpul din display si unitate si posteaza-le,sa vedem despre ce este vorba...

Edited by siti

E bine ca exista acest forum dar cel mai bine e ca atunci cand ai nevoie te poate ajuta cineva. Eu personal am avut aceiasi problema numai ca la mine a fost vorba de un alt tip de display, mai exact BID, dar oricum procedura este aceiasi. Mai exact daca nu ai cont pe club opel ca banuiesc ca detii un opel, poti sa-ti faci cont si sa gasesti un membru cu nume CRISTIAN TM. Daca nu pot sa i-ti dau eu un contact de a lui. Este din Timisoara si rezolva problema garantat nu pot spune de pret ca difera, insa ce este mai curios este ca acest lucru se poate face si fara masina, adica trimiti aparatul si displayul si este gata operatiunea. Eu am facut acest lucru cam de vreo 1 luna jumate si vreau sa spun ca sunt super multumit. 

- da laky, ai dreptate in privinta lui- cristian tm.-este foarte priceput la codari/decodari auto dar expedierea costa ceva si mai este manopera , deci, suma creste binisor peste bugetul disponibil, si, dupa cum ai observat si tu, problema este de a sincroniza 2 dumpuri ,cel din display si cel din cd30/mp3 !, asa ca ne mai chinuim si poate reusim ,daca nu si nu - oricum se va rezolva !, stima