Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Schema amplificator


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

daca ai tranzistorii de calitate si ok,poti incerca dar mai mult de 180W/8 ohmi curat nu scoti din ea...Nu stiu ce tot zic aia cu 500w.4ohmi :rade: si ca idee mai babeasca sa zic asa cum se masoara puterea,in amplificator bagi un semnal sinus gasesti pe google destule fisere mp3 care genreaza astfel de semnale..

Posted Image

Link spre comentariu

daca ai tranzistorii de calitate si ok,poti incerca dar mai mult de 180W/8 ohmi curat nu scoti din ea...Nu stiu ce tot zic aia cu 500w.4ohmi :rade: si ca idee mai babeasca sa zic asa cum se masoara puterea,in amplificator bagi un semnal sinus gasesti pe google destule fisere mp3 care genreaza astfel de semnale..

Posted Image

In pdf spune ca daca constructorul doreste poate face un amp stereo de 500w pe 4 ohmi adica sa realizeze 2 module identice , si 400w pe 8 ohmi . Puterea nu prea ma intereseaza vreau sa il fac doar sa imi deprind cunostinte practice de electronist . Initial am vrut sa fac asta http://construyasuvideorockola.com/down ... _1000w.pdf ( daca nu ma insel seamana cu un av800 sau fet800 ) dar nu prea am banii necesari

Link spre comentariu

Mai oameni buni, voua chiar va este lene sa cititi regulamentul de la sectiunea asta? cat de greu poate fi sa vezi ca moderatorul a scris mare negru pe alb?: Postati DOAR LECTII

 

Sunteti culmea zau asa, atata lipsa de respect pentru niste reguli simple e absurd, topikul asta pur si simplu nu are ce sa caute aici, si din pacate multe altele la fel...

Link spre comentariu

Mai oameni buni, voua chiar va este lene sa cititi regulamentul de la sectiunea asta? cat de greu poate fi sa vezi ca moderatorul a scris mare negru pe alb?: Postati DOAR LECTII

 

Sunteti culmea zau asa, atata lipsa de respect pentru niste reguli simple e absurd, topikul asta pur si simplu nu are ce sa caute aici, si din pacate multe altele la fel...

Uite care e treaba , am gresit sectiunea scuzema pe mine . si ar trebui sa explici daca s-a gresit , nu sa sari in capul oamenilor . Credeam ca pe forumul asta sunt oameni seriosi care ii pot ajuta pe incepatori , nu oameni care ti-ar taia capul pentru o greseala
Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări