Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Detector de distanta


Vizitator TwykOne

Postări Recomandate

Vizitator TwykOne

Am o intrebare , exista vreo metoda de a detecta distanta(distanta de maxim 2 metri si minim 2 cm , dar o valoare precisa) intre 2 chipuri sau obiecte , prin unde radio sau alta metoda?Sper sa nu sune prea mult a SF

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Vizitator TwykOne

Multumes pentru raspuns Cristi!Este bunicel , dar e o mica problema , intre acele 2 obiecte poate sa fie un zid sau obiect ,adica eu de exemplu as vrea sa aflu distanta de la mouse-ul din camera pana la TV-ul din bucatarie(un exemplu destul de ciudat) , avand in vedere ca din camera pana in bucatarie sunt 3 ziduri nu ma ajuta Ruleta Laser!Eu ma gandeam mai degraba la ceva bazat pe unde radio si anume microcipuri , dar nu prea am gasit pe net!EDITED:exemplu de sus a fost cam prost din motivul ca vreau distante precise si mai mici de 2 metri !

Link spre comentariu
Vizitator TwykOne

Inteleg , nu imi trebue neaparat acest detector , dar imi puneam de mult intrebarea daca este posibil un asemenea lucru! Multumesc pentru raspunsuri , nu cred ca e posibil din moment ce netu nu gaseste nimic referitor la asta !

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări