Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

DAEWOO DMQ2166TXT


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Tensiunea la acest sasiu (CP330) este de 103V, masurati pe C822 daca o aveti.mergeti mai departe si vedeti daca pe C823 aveti aceeasi tensiune asta presupune ca releul functioneaza. daca nu, verificati daca circuitul in care este conectat releul lucreaza primeste comanda "on" etc.

Link spre comentariu

am sa verific dar am scos tranzistoru si pe capete cu aparatu pe dioda arata continuitate piuie

Masurati si pe scala de 200ohmi. Daca arata zero ohmi ....e scurt B-E daca arata o rezistenta.....NU!!P.S.-De cand reparati dvs televizoare? Nu va suparati pe mine de intrebare ,dar daca va incurcati la masurarea unui tranzistor final linii.....!!!! :jytuiyu
Link spre comentariu

dupa cum a spus si colegul prima ora schimbati condesatorul din pin boster trafolinii,22mf160,schimbati condesatorii din sursa,vede-ti sa nu ave-ti scurt pe bara de 24v ce iese din trafo linii si alimenteaza verticalul ,care posibil sa fie in scurt,schimbati 100mf din vertical inainte de a schimba circuitul integrat,decuplati orizontalul de la bobina de deflexie de multe ori e in scurt,daca tubul e gat subtire,posibil si tub defect ,decuplati finalul video de pe tub,atentie sa nu fie crapat sa aiba descarcari,se mai duc si trafurile linii

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări