Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

instalare driver placa video pc

Recommended Posts

buna seara colegi,imi cer scuze daca am postat unde nu trebuie dar nu am stiut exact unde.intrebarea mea este:am procurat de la prieten o placa video de 256mb dar nu stiu sa instalez driverele am cautat pe gogu dar imi da mai multe variante,rugamintea mea este sa ma ajutati sa rezolv aceasta problema.va multumesc anticipat,o seara buna tuturor userilor.

• Replies 16
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E o smecherie prin Device Manager, din Computer Management. Copiezi de acolo un cod/id, cum o fii... Si dai un search pe gogu si iti da fix ce ai nevoie. Daca vrei sa stii cum poti face asta, sa-mi spui, si iti fac o poza sau caut eu ceva sa vezi pas cu pas care-i treaba.

instalarea unui dispozitiv hardware,fie el placa de baza,placa video,placa de sunet..etc se face cel mai comod prin aflarea producatorului (ex ASUS,VIA,GIGABYTE..ETC),intrarea pe site ul lor oficial,si la sectiunea SUPORT se gasesc driverele producatorului,care in marea lor majoritate sunt cele mai bune! modelul placii ,daca nu sunt etichete si nu se cunoaste modelul, se poate afla cu programe gen EVEREST. eu unul asa lucrez,am incercat si programe gen ''driver genius'' insa nu merg intotdeauna..

buna seara colegi,imi cer scuze daca am postat unde nu trebuie dar nu am stiut exact unde.intrebarea mea este:am procurat de la prieten o placa video de 256mb dar nu stiu sa instalez driverele am cautat pe gogu dar imi da mai multe variante,rugamintea mea este sa ma ajutati sa rezolv aceasta problema.va multumesc anticipat,o seara buna tuturor userilor.

Daca esti din Oltenita, la magazinul de calculatoare de langa parc in urma cu citiva ani lucra un baiat acolo ,Seby (Sebastian), foarte priceput ,m-a servit si pe mine de multe ori ,cauta-l, nu mai stiu nimic despre el de vreo doi ani.

A raspuns domnul George. Aceeasi metoda se poate aplica la orice driver lipseste. Arata in Device Manager. Ca sa ajungi acolo, dai un search : "Device Manager" sau click dreapta pe Computer si alegi Manage. Asta e pentru Windows 7.