Jump to content
ELFORUM - Forumul Electronistilor
Sign in to follow this  
gigiones

Amplificator Dual CV1260

Recommended Posts

Luni intru in posesia amplificatorului...pentru cei cunoscatori, detinatori, fosti detinatori etc., rog opinii, aprecieri, injuraturi, sfaturi sau orice doriti in legatura cu el...! dupa intrarea in posesie am sa revin cu diverse intrebari. multumesc ! :101

E frumuşel dar ai grijă că e fragil, fiind fabricat cu mare economie în Orient. Ca şi frati-su 1460/1462 e făcut de Denon, schema e cam aceeaşi. Nu ai nici o protecţie în afara siguranţelor din secundarul trafo şi de la ieşire. Faptul că e construit cu module e un avantaj la reparaţie.

multumesc @zal, apreciez disponibilitatea si dorinta de a oferi cele mai bune solutii la o diversitate de intrebari... multe raspunsuri la probleme le-am gasit in postarile tale, in diferite subiecte postate. Astept sa vina, ... si in functie de ce gasesc in el am sa postez aici !

A ajuns...chiar ca este frumusel si era si virgin :rade: era cat pe ce sa sun pe fostul propietar si sa-i zic de toate, ca nu mergea pe un canal...Am citit aici mai sus si am costatat ca desi are cam putina protectie, aceasta a functionat impecabil, pe unul din canale....probabil in urma folosirii unor boxe neadecvate...am schimbat cu una calibrata si merge super. :freaza: Este modelul mai vechi cel care pe comutatorul de functii nu are CD/AUX, insa are tape1 si tape2, cu aceleasi caracteristici si valori pe intrare...Dupa cum spuneam a fost virgin, neatins, pana si fuzibilul ars era original, finalii deasemenea..acum ma bucur de el, ca doream de mult un amplif cu vumetre pe ace.

pentru ca o perioada va avea de lucru la greu, si nu as vrea sa fiu luat prin surprindere....ce finali recomandati si care pot fi gasiti in RO ?2SC2579 = ?2SA1104= ?cu datasheeturile mele am gasit BD245D si BD246C , dar nici astea nu-s de gassit ?

''Clasicii'' în viaţă 2SA1943/2SC5200.

Guest

pentru ca o perioada va avea de lucru la greu, si nu as vrea sa fiu luat prin surprindere....ce finali recomandati si care pot fi gasiti in RO ?2SC2579 = ?2SA1104= ?cu datasheeturile mele am gasit BD245D si BD246C , dar nici astea nu-s de gassit ?

Ca sa pastrezi capsula, NJW1302 si NJW3281, net superiori originalilor http://www.onsemi.com/pub_link/Collateral/NJW3281-D.PDFDaca vrei ce este cel mai bun, MJL4302 si MJL4281, crema cremelor http://www.onsemi.com/pub_link/Collater ... 281A-D.PDF

astept raspuns, ti-am trimis mp...., interes este numai daca nu depaseste pretul amplificatorului :rade: daca da, miva...scrie pe el !

Succes la aşteptat, văd că nu merge cu vorba bună.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.