Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Schema Schneider STV 2003 VT va rog...


Vizitator letcanu valerica

Postări Recomandate

Vizitator letcanu valerica

sasiu CTN BB sursa tda 4605procesor saa 5531 ps/m4/0329mem 24 c 04 smdjungle stv 2246cadre tda1771Aleator , dispar impulsurile H din baza T driver ( Ube creste de la 0,4 la 0,9 V) si ramane sonor cu brum puternic sau BH ramane in functiune dar contrastul se reduce f mult ,imagine cu interferente si sunet cu brum.Pe timpul defectului reglajele de la panou sant functionale si tens. raman buneInlocuit jungla , mem , tr driver, cuartz stv , cond pe tens. secundare si la pinii de alim ai stv .. degeaba. Banuiesc ceva intreruperi de scurta durata ( nu de traseu )pe 5V care ametesc procesorul

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul Răspuns
Vizitator letcanu valerica

Multam ptr schema . Mircea !Ma uit acum pe ea sa vad ce am facut. Azi , dupa vreo doua ore de masuratori mai atente pe def. constat ca U 5v ( st.bye pe schema ) are caderi de la 4,9 la 4,3 si din nou 4,9 V cind vrea muschii ei :rolleyes: Cauza : T 7575 ( BC 337 ) defect , dar masurat arata BUN ( prob jonct iune imperfecta ) ; ptr sig am inlocuit si D 6675 DZ 5V6Oricum e de retinut ciudata manifestarea .

Link spre comentariu

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări