Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Tv Schneider sasiu PT92


Postări Recomandate

Acest tv avea traful de linii cu scapari de inalta tensiune .. traful original era PT92 110° ..Am inlocuit cu un traf 1352.5037D Eldor .. Tv functioneaza , tensiunile recuperate sunt normale, doar ca 2 sec apare imaginea apoi 2 secunde ecranul e negru si tot asa... Am micsorat putin UG2 si acum fenomenul se repeta dar mai rar , adica doar dupa 20-30 de secunde ecranul se face negru si tot asa ...

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Am scris mai multe dumpuri .. Se pare ca am gasit unul cu care nu mai apare defectul .. am miscat de UG2 si se regleaza fara sa se mai intunece ecranul ... Dar problema acum este ca imaginea este micsorata pe laterala ..Stiti cumva cum pot intra in meniu service ?Tv este Schneider stv 1710 st ... Pe placa scrie PT92Am gasit : key on the RC and VOLUME-DOWN key on the TV simultaneSe pare ca totul e OK .. o sal las sa functioneze ceva timp sa vad daca mai face Multumesc pentru ajutor!!!

Link spre comentariu

revin cu acest tv ... am observat ca in meniu nu imi apare functia de instalare a programelor .. In catalogul de service zice ca pentru a avea aceasta functie disponibila trebuie modificat in service menu la OPTION BYTE3 modul Hotel din 1 in 0 ... Am intrat in service mod dar functia hotel este setata 0 ... Dar in meniu nu am functia cautare !!

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări