Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Sudarea (lipirea) pastilei pe cuţite de strung


Postări Recomandate

  • 9 luni mai târziu...

"Nit"-ul de pe mijloc este o gheara care se strange din imbusul alaturat.

Edit: acum am inteles ce zici, da, poti sa il prinzi un portcutit pe lateral, de-a lungul piesei, ca un cutit de interior si o sa mearga bine.

 

Florine, termina cu jucarelele astea, nu esti la nivel industrial sa folosesti anumite scule dedicate, cand se sparge pastila aia nu o sa gasesti alta la fel la schimb, sau o sa coste prea mult.

Treci inapoi la alamire si fa-ti singur cutitele cu orice placute gasesti pe piata/obor, nu ai nevoie de scule de-astea care sunt "unicate" la tine. Eu am renuntat chiar si la prinderea in suruburi, pun o bobita de alama si gata, pierd la faptul ca nu mai pot sa le intorc, dar pot sa le ascut, nu stric cine stie ce portcutit scump.

Editat de dany_cta
Link spre comentariu

Florine, tine, nu asta e problema, ai unghiurile aiurea, nu se "propteste" pastila in cei 2 pereti asa cum trebuie, ti`a spus si Danny, poti roti portcutitul sa mearga insa ai o zona moarta pe care nu o faci cu acel cutit.

Ala este dedicat strunjirii spre dreapta, asta e, lasa`l acolo ca cine stie cind ai nevoie de el.

Editat de Ion_Bumbu
Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări