Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Alarma Paradox SP 4000-ajutor la setari


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Stimati colegi va mai cer ajutorul cu o recomandare.Am nevoie de modul sau apelator gsm 1 buc compatibil cu Paradox SP 40001 buc compatibil cu Cerber C52Ideal ar fii sa si trimita mesaj cu starea gen armare, dezarmare, alarma Cred ca la paradox se poate nu sunt sigur daca si Cerber C52 stie.Dar e ok si macar sa sune in caz de alarma.

Link spre comentariu

pentru paradox PCS 250, trimite mesaj cu toate evenimentele pe 8 numere de tel (armare,dezarmare,alarma,lipsa-revenire retea 220, troubble,etc). la C52 am montat numai apelator facut de mine dintr un telefon vechi Nokia,dar stiu ca se gasesc si apelatoare universale( cand intra in alarma,se activeaza apelatorul). evident,ca daca nu comunica cu centrala prin port de date,cel universal decat va apeleaza in caz de alarma...

Link spre comentariu
  • 1 an mai târziu...

Pt a nu mai deschide un nou topic, am rugamintea la voi sa ma ajutati la configurarea comunicatorului din poza, sau cu ceva documentatie.Mai intai de toate, va rog sa-mi spuneti daca acest tip de comunicator poate sa-mi trimita sms pe mobil cu: Efractie zona x, armat cu codul x, lipsa alimentare retea, etc.

Multumesc.

 

 

post-175872-0-32306400-1430307540_thumb.jpg

Editat de niculae
Link spre comentariu
  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări