Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

alegere amplificator de casa


Vizitator marian_ariciuc

Postări Recomandate

Vizitator marian_ariciuc

dupa cum spune si titlul, cer sfatul de la cei priceputi in acest domeniu audio...am gasit pe pagini de comert de la noi(tocmai, mercador, okazii), oameni din domeniu care se ocupa cu vanzarea de echipamente audio. primul model care mi-a facut cu ochiul ar fi un Technics SU-VX600 580W.ce parere aveti despre acest model?ce plusuri ce minusuri are?orice sfat/critica este binevenit(a)...

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Vizitator marian_ariciuc

Finalul este cu circuit integrat STK.

exact de acest lucru aveam ''oroare''AKAI? Marantz? Radiotehnika? tot acelasi vanzator are un ''UNIVERSUM Dynamic`s HIFI 2500''...cum e?(sincer, ca si marca nu am auzit).PS: cred ca ONKYO Integra ai vrut sa scrii mai sus...
Link spre comentariu

Amplificator ,,de casa " cu o putere reala mai mare de 25W nu se justifica..,Eu am renuntat de mult la pocnitorile pe integrate sau tranzistori si am redescoperit puterea si calitatea tuburilor electronice .Chiar daca sunt mai scumpe merita toti banii!

Totul ţine de gusturi.
Link spre comentariu
Vizitator marian_ariciuc

sa nu se fi umblat inauntru.

pai problema e ca nu pot sti asta...singura posibilitate de a intra in posesia lui este cea prin curier...aveti idee despre finalul acestui Universum?@andreivlad1999, ce ''natie'' este acest ONKYO Integra? Japan pare dupa denumire...@romicap, sunt incepator, nu cred ca se merita pentru mine amplif-ul cu lampi...inafara de calitate, ce alte avantaje aduc lampile?
Link spre comentariu

Amplificator ,,de casa " cu o putere reala mai mare de 25W nu se justifica..,

Eu am renuntat de mult la pocnitorile pe integrate sau tranzistori si am redescoperit

puterea si calitatea tuburilor electronice .Chiar daca sunt mai scumpe merita toti banii!

Am mai auzit-o p-asta untr-un alt subiect pe aici pe la amplificatoare

Nu inteleg de ce unii lampari sunt prea ''extremisti''

@ratza zice bine, tine de gusturi

Desi nu m-am dat in vand sa ascult neaparat cum suna lampa, nu cred ca m-ar apuca damblaua sa arunc pe geam tot ce inseamna amplificatoare pe siliciu in momentul in care mi-ar intra un ureche un sunet de lampa

@marian_ariciuc cauta sa iei un amplificator la mana a doua, ceva facut pe tranzistoare pana in 2000

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări