Jump to content
ELFORUM - Forumul Electronistilor
Sign in to follow this  
hifihifi

Amplificatorul din rostov

Recommended Posts

SALUTCare este puterea reala a amplificatorului din rostov eu din cate stiu 2 x 15 pe 8 ohmi dar totusi eu zic ca are mai mult si il compar cu cel facut de electronica ca putere a 350 nu de asta dar nu stiu ce boxe pot sai bag casa mearga fara problema in orce situatie in regim de amplificator.

Greu rau de citit, acest post...

2 x 15(placinte) pe 8 ohmi cred ca este valoarea corecta.

Atunci nu citi :da :da :da

Incearca si sa mai bagi virgule in vorbe si semne de punctuatie In general daca vrei sa scrii o intrebare, se pune acest semn ? la sfarsit, ca cel care citeste sa vada ca e intrebare, altfel denota ca n-ai trecut pe la scoala deloc !!!

Aşa cum precizează rusul în prospectul Rostov-ului, pe care nimeni nu-l citeşte atent, acei 15W/8 Ohmi sînt puterea minimă garantată pe canal în anumite condiţii. Puterea maximă e echivalentă cu cea a amplifului A350, avînd alimentări similare, trafo şi trz finali.

Nişte boxe de minim 50W/8 Ohmi sînt foarte bune ptr el.

Te poti baza pe 10W / 8 ohmi pe fiecare canal al amplificatorului , in conditii de auditie optima , fara absolut nimic de reprosat .Boxele .... hmmm .... minim 15W / 8 ohmi , sau minim 40W / 4 ohmi dar obligatoriu cu SPL mai mare de 86 dB / 1 W / 1 m .

Ai dreptate dar nici nu e interzis sa folosesti corect limba romana. Regulamentul forumului permite acest lucru. Citeste-l ca sa te convingi.

Mai oameni buni daca cineva a uitat sa puna o virgula sau semnu intrebarii inseamna ca poate a scris in graba sau poate facea mai multe aplicatii pe pc nu, cei cu dirigentia asta , care nui convine nu citeste si asi vede de treaba lui :da :da :da :da :da pe mine nu ma intereseaza o virgula care nam puso ....sau mai stiu eu ce ca nu sunt la dactilografie.

Cineva de pe aici, adica persoana ta, NU are nici cea mai mica legatura cu limba Romana, daca de tine iti bati joc scriind astfel, nu-ti bate joc de noi, nu sintem cu nimic vinovati...

Sau ca sa fiu pe intelesul tau:

Cineva depe aici adica persoana ta nu are nici cea mai mica legatura cu limba romana daca de tine iti bati joc scrind asftel nuti bate joc de noi nu sintem cu nimica vinovatii

Cum este cind citesti o insiruire de cuvinte fara noima, fara inteles, fara un semn de punctuatie?

Puso, semnu, nui, asi, se "scrie" si ele intr-un fel...

Incearca sa scrii corect, si garantat colegii de forum te vor ajuta, insa asa cum scrii, ii insulti, poate fara sa-ti dai seama...

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.