Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Simeringuri silicon


nelutuPO

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

La Ghezaco ati incercat?Merita incercat,eu n-am avut nevoie dimensiunile astea,dar de cate ori am fost la baietii de acolo,m-au rezolvat favorabil.Norocul meu ca au reprezentanta in Iasi,dar se poate si pe net,au site de prezentare si comenzi(n-a fost intentie de reclama,daca nu cadreaza politic,se poate sterge postarea).

Link spre comentariu

Am vorbit cu ei , nu au cotele astea din viton. Cred ca ma las pagubas si voi folosi tot din cauciuc acrilic ca si pina acum. Nu am avut probleme cu cele montate pina acum decit la o masina la care am folosit simering Gufero si rulmenti Timken care au tinut 3 luni. Bucsa de la cruce nu este uzata cu canal , dar asta este. Gufero nu voi mai folosi. Stima

Link spre comentariu

In privinta etansarii probabil cele de silicon vor fi mai bune,dar ca rezistenta la frecare,eu n-as paria pe ele,in schimb cu viton esti mai castigat ca timp de revenire peste reparatie.

Scuzati-mi va rog ignoranta,explicati-mi va rog de ce ar trebui sa optam pt un simering care are rezitenta la frecare mare dar nu prea etanseaza? ma gandesc ca oricat de rezistent ar fi un simering,daca a lasat sa transpire cateva picaturi de apa rulmentii ruginesc imediat
Link spre comentariu

Scuzati-mi va rog ignoranta,explicati-mi va rog de ce ar trebui sa optam pt un simering care are rezitenta la frecare mare dar nu prea etanseaza? ma gandesc ca oricat de rezistent ar fi un simering,daca a lasat sa transpire cateva picaturi de apa rulmentii ruginesc imediat

Pt simplul fapt ca toate simeringurile noi etanseaza,si nu lasa "sa transpire cateva picaturi de apa"Daca dupa un timp unele se comporta mai bine si altele nu,asta o sa aflati dupa ceva ani de experienta.
Link spre comentariu

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări