Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

problema tv samsung


Postări Recomandate

problema cu un televizor samsung model Ck-5051at defectul se manifesta in felul urmator imaginea o transforma intr-un pronuntat 16 pe 9 cu 2 lini negre late cam de 10 cm negre atat sus cat si jos iar semireglabilul de la baleajul pe orizontala este pe maxim Unde imi sugerati ca r trebui sa insist cu sapaturile in depistarea defectului?

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

am schimbat condensatorul de pe integrat si am verificat si pe cei de pe sursa si par a fi in parametri oare imi scapa mie ceva?

urmati sfaturile colegilor schimbati condesatorii, cu tensiunile cum stati? si tensiunea marita a sursei poate duce la micsorarea verticalului,bineinteles ca atunci ar creste si orizontalul,verificati tensiunea alimentare a baleajului vertical,nu cumva a fost schimbata bobina de deflexie?,sau tubul? sau nu cumva este setat pe 16/9? auto si sant destule posturi ce emit 16/9,ati incercat pe mai multe posturi tv
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări