Jump to content
ELFORUM - Forumul Electronistilor
Sign in to follow this  
criss

Baze de date DLS 5

Recommended Posts

Buna ziua,

Rog pe cineva care are bazele de date complete pt centralele DSC (Pt versiunea 5 sunt interesat) sa-l incarce pe un ftp server. ex. http://www.file-upload.net/

Azi am avut o centrala 585 v3.0 si versiunea mea de DLS 5 nu-l avea deloc, iar DLS2002 avea pana la v2.4A si nu s-a putut conecta.

Multumesc anticipat!

fisierul este "DLS5-int"? acesta intradevar consta din mai multe centrale DSC dar din pacate cu multe lipsuri, am facut update la ultima versiune si doar softul(NA) il reinoieste si nu baza de date.

Salut. Da, acela este fisierul. Am instalat si eu dls5 si intr-adevar nu apare centrala pc585. Tot de pe secpral am luat urmatoarea informatie de unde reiese cu ce tipuri de centrale e compatibila versiunea 5 :

"DLS 5

Producator: DSC Canada

Software pentru programarea si administrarea locala sau distanta a centralelor DSC,

ghid de actualizare și unelte de corecție erori,

Inlocuieste versiunea DLS 4

Centrale compatibile :

PC1616, PC1832, PC1864 ver. 4.1 +

Alexor PC9155, SCW 9045, PC1404

Utilizeaza .NET Framework 3.5 si SQLite,

Permite update de la DSL IV, converteste baza de date de la SQL Express la SQLite,

SQLite nu necesita instalare separata

Sisteme de operare compatibile:

Windows XP Professional cu Service Pack 2,

Windows Installer 3.1 si update kb926255 Windows instalat,

Windows XP Professional cu Service Pack 3 +,

Windows Vista - 32 bit si 64 bit,

Windows Vista cu Service Pack 1 (SP1) - 32 bit si 64 bit,

Windows Vista cu Service Pack 2 (SP2) - 32 bit and 64 bit,

Windows 7 - 32 bit si 64 bit,

Windows 7 Service Pack 1 - 32 bit si 64 bit,

Baza de date – SQLite

Procedura de instalare necesita conectare la internet,

DLS 5 va efectua automat download pentru componentele necesare.

Daca nu, se vor instala manual urmatoarele:

Windows Installer v3.1 - http://www.microsoft.com/downloads/deta ... 776FD4138C

Microsoft .NET Framework v3.5 SP1—

http://www.microsoft.com/downloads/deta ... DA479AB0D7

Microsoft Visual C++ 2008 Runtime (x86)— http://www.microsoft.com/downloads/deta ... 4b9f2bc1bf

Sau se vor utiliza urmatoarele OS:

Windows XP SP3, Windows Vista, Windows 7,

cu update actualizate.

Cerinte minime PC:

Processor: 600 MHz Pentium III - 1 gigahertz (GHz). RAM: 1GB, HDD: pana la 2GB spatiu liber, CD sau DVD: nu, Display: 1024 x 768"

Poate te ajuta un user mai familiarizat cu dls5.

duce mai multe de atatea centrale, l-am instalat si avea mai multe decat in descriere doar 585nu-l avea. uite ce suporta versiunea instalata de mine:post-8589-139829739497_thumb.jpgpost-8589-139829739502_thumb.jpgpost-8589-139829739506_thumb.jpgpost-8589-139829739511_thumb.jpgpost-8589-139829739516_thumb.jpg

Pai vezi bine ca centralele sunt cam tot alea din descriere dar au mai multe versiuni. Si mai ai niste comunicatoare. Pana la urma care e treaba cu dls5 asta ? De ce nu e ok dls2002 ? O sa instalez zilele astea si dls2002 sa vad ce si cum. Din pacate a trecut ceva vreme de cand am lucrat cu sisteme de alarma si am mai uitat unele lucruri. De exemplu nu mai retin de ce la sisteme din gama power (pc1616 sau pc1832) foloseam dls4 in loc de dls2002. Si cu dls4 aveam probleme cu anumite interfete usb-com. Singura care a functionat ok a fost kespan usa-19hs. Partea proasta e ca nu am decat pc4020 la dispozitie pentru teste si se pare ca nu e suportat de dls5.