Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Ghid si cazare pescarilor la Dunare( Chirnogi-Calarasi)

Guest andrei alexandru

Recommended Posts

Guest andrei alexandru

Deci fiind localnic si nascut la Chirnogi(actualmente pensionar cu domiciliul in Bucuresti dar cu casa la tara)amator de pescuit prelungit la Dunare si canalele de irigatii unde au scapat pesti din crescatoria de linga stavilarul Dunaricii(numele canalului de irigatii principal ca debit)...fac oferta de a-mi pune la dispozitie cunostintele din zona,cazare rustica in comuna unde eventual sotiile vor pregatii masa...la comanda se pot aranja si mese "eco" cu produse din gradina si ce mai crestem pe linga casa,copii vor merge in parcul de distractii din comuna,transportul poate fi asigurat cu un "Daktary"confectionat dintrun motor de ARO cu caroserie de camion destul de incapator pentru minim 5 pescari cu "hanasament"cu tot,pe malul Dunarii se poate ramine cu cortul cu strictul necesar pt. 3 zile(la o "adica" putem apela la ciobanul din zona pe nume Ilie Suchiu,patronul stanei,care ne poate ajuta cu ce avem nevoie)...in zona apropiata sunt 2 statii de pompare si cantoanele padurarilor care sunt amatori de oaspeti precum pescarii....in caz de forta majora (ploi abundente sau prelungite)apelam la prieteni cu tractorul si ne putem intoarce in siguranta de pe "coclaurile "pline de balti....dar ar fi bine sa ma prezint(unii dintre dv. ma cunosc)am mai facut eu reclama acestor locuri si nu putini au ramas cu amintiri placute de aici;ma numesc Andrei Alexandru tel 0727314401 Bucuresti.....Amatorii de excursii de genul asta vor putea cere mai multe informatii tot pe aceasta cale sau telefonic....nu cred ca e cazul dar toti cred ca stiu proverbul:omul intelept face iarna car si vara sanie...pentru cei care ar ramine surprinsi de aceste oferte la vremea asta cind zapada e la use sau pe aproape.....deci mingea e in terenul dv.de acea cine e doritor poate sa ma mai intrebe amanunte despre subiectul :pescuit la Dunare com. Chirnogi....ce peste se prinde,cum ,unde? va pot spune celor interesati...cu stima Andrei Alexandru

• Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Popular Days