Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Schema Galaxis CTV 7090

Guest Tzushka13

Recommended Posts

Guest Tzushka13

Buna!Am un TV vechi marca Galaxis CTV 7090 pe care as vrea sa-l duc la un camin de copii unde n-au nimic la ce se uita. I l-am dat tatalui meu sa-l repare si si-a cam prins urechile. Se pare ca face un scurt caruia nu-i da de cap. Ma puteti ajuta va rog c-o schema? Mi-as dori tare mult sa-l rezolve saptamana asta sa le fac o bucurie copilasilor inainte de sarbatori..!Multumesc din suflet!

• Replies 3
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest Tzushka13

Buna ziua! Cu scuzele de rigoare, va trimit ce informatii a gasit disponibile:- model Galaxis Apollo- sasiu TESI2-am mai gasit pe tub urmatoarele etichete: ST- TLVA7090 US 160594/71148Problemele constatate:- siguranta arsa;- lipsa rastru- dupa inlocuirea sigurantei, a fost curent o fractiune de secunda, apoi s-a ars iar siguranta.Imi cer scuze daca am scris ceva incorect, sunt profana, am scris dupa dictarea tatalui meu, el neavand treaba cu calculatorul!Daca ma puteti ajuta cu o sugestie de defect si cu o schema, v-as vesnic recunoscatoare!Multumesc anticipat!