Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

intrebare la casti auriculare

Recommended Posts

am si eu o problema cu castile , vreau sa imi cumpar niste casti care sa se auda nu excelent dar bine , si acum am o problema cu mufele , adica la acestea http://www.emag.ro/casti-intraauricular ... E6DNKBBBM/ imi merge numai o casca , de ce ? iar la cele pana in 10 lei se aud stereo , care ar fi problema , ca mufa de la philips este o mufa jack normala , si nu merge , am pus sistemul audio 5.1 si merge stereo , acum intrebare ce casti ar trebui sa iau ?

• Replies 6
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ele sunt noi , leam probat pe alt telefon si merg ambele casti , ma mine doar una, am faut o smecherie cu cu splitter , dar nu este introdusa mufa complet , dar ma gandea poate daca as face o adaptare de la mufa mea din telefon , adica mufa cu 3 linii jack sa fac un adaptor cu 2 linii jack , la linii ma refer la inelele de pe mufa jack

am luat acele cast de philips de mai sus si imi merge numai o casca , am luat un splitter si am miscat mufa casilor in mufa de la splitter si merg ambele casti , care este concluzia ? acum mai e o chestie , cand iau casti de pana in 20 de lei imi merg , iar cand cumpar casti peste aceasta suma imi merge mono , de ce ?