Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Paradox 738+ ajutor la programare..sunt incepator...


Vizitator ioshida

Postări Recomandate

UL ,adica tipul le legaturi se face cu EOL(end off line),tradus romaneste,cu "cap de linie",reprezentand una sau mai multe rezistente in circuit pe care centrala "le citeste".e vorba de "un artificiu" in care centrala "vede" daca zona e deschisa ,inchisa sau sabotata. trebuie sa ai zonarea facuta cu NC,fara cap de linie ca sa-ti afiseze si lcd-ul zonele. pt asta trebuie sa scoti toate rezistentele din circuit intri la [088] unde [mem]-on [0]-offn [stay]-off si [090] unde [8]-off asta iti anuleaza EOL,ATZ,TamperRecognition. succes

Link spre comentariu
  • 2 săptămâni mai târziu...
  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul Răspuns
Vizitator ioshida

Asa este, toata instalatia este NC, fara EOL, ATZ, sau Tamper Recognition, iar programarea :086 .....8088 .....9..E090 .....B104 ..23456116 ..123..56120 ..123456in sfarsit v-am sacait destul cu problema mea, nu afiseaza ce zone sunt dechise nu moare nimeni o sa fim mai atenti cand armam seara. De restul functioneaza ok, de cand am resetat-o si programat-o nu a dat nici un fel de alarma falsa.....vom vedea pe viitor... daca va crea problem o vom substitui....va multumesc si va doresc sarbatori fericite.....numai bine...

Link spre comentariu

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări