Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor
Guest cartman25

5.1 help

Recommended Posts

Guest cartman25

Am legat calculatorul direct la sistemul home cinema sony bdv-e2100 prin cablu optic. In windows imi arata urmatoarele setari...Intrebarea este..intra 5.1 in sistemul home cinema? Ca mie nu mi se pare ca ar scoate 5.1 sistemul. Si daca nu....care ar fi solutia?Multumesc multPlaca de baza a calculatorului este z77x-up4th. Cablul optic este cablat in iesirea optica a placii de baza.PS: La iesirea optica ar trebui sa-mi arate ca la speaker optiuni de 5.1, 7.1 etc?

post-81126-139829715583_thumb.jpg

post-81126-139829715593_thumb.jpg

post-81126-139829715601_thumb.jpg

Setarile par a fi in ordine.....Pentru ca tu sa auzi sunetul 5.1 trebuie ca acel sunet sa fie 5.1.......Poti incerca asta vizionand ceva filme care au sunet 5.1 ( ex. WARHORSE si te duci la mijlocul filmului la secventa in care se trage cu niste tunuri imense de pe un deal.....vei auzi bubuitul tunurilor incepand de la boxele din stanga si ajungand la cele din dreapta ) ( scuze dar filmul asta mi-a venit primul in minte si chiar nu vreau sa-i fac nici un fel de reclama ).

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines