Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

amplificator Electronica 3220


Vizitator horia_b

Postări Recomandate

Vizitator horia_b

De curand s-au ars finalii la amplificator(electronica 3220), avand o varsta, este aprox din 1978 modelul, sunt sigur ca nu mai gasesc finali. As putea sa schimb kitul de amlificare cu un altul fara a face mari modificari? mentinoez ca amplificatorul are 2x20W pe 8 ohm. Daca as putea, ce kit mi-ai recomanda?

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 56
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

horia_b intra la mine pe site si vezi ca in meniu e un derulant pentru magazine, acolo gasesti multe magazine.

Iti recomand sa te duci in targ si sa iti iei 2n3055-uri vechi, erau facute mai calumea. Astea noi care se gasesc in magazine, majoritatea sunt falsuri, au pastila de siliciu mult mai mica decat cei originali. Plus ca in targ ii gasesti mai ieftini (sub 1 leu)

Link spre comentariu
Vizitator horia_b

presupun ca sunt arsi finalii deoarece se aude f incet la volum maxim.Problema a aprarut cand unul din condesatorii de 4700uF a facut un scurt,iar rezistenta cu care a facut am schmbat-o da nu are nici un rezultat, rezistenta incalzindu-se f mult. O sa merg in targ poate o sa gsesc o pereche de finali.

Link spre comentariu
Vizitator horia_b

presupun ca sunt arsi finalii deoarece se aude f incet la volum maxim.Problema a aprarut cand unul din condesatorii de 4700uF a facut un scurt,iar rezistenta cu care a facut am schmbat-o da nu are nici un rezultat, rezistenta incalzindu-se f mult. O sa merg in targ poate o sa gsesc o pereche de finali.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări