Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

sursa alimentare pentru tv grunding vision 2


Vizitator florin_inu

Postări Recomandate

Vizitator florin_inu

buna ziua , ma poate ajuta cineva cu informati unde pot gasi o sursa de alimentare pentru tv grundig vision 2 ( 22-2920 G.BH 52-22 asta scrie pe spatele tv ) am cautat pe net dar nu gasesc decat cartea service si imformati tehnice , placa de sursa lipseste din tv am sunat la unele service de tv si au zis ca imi pot repara doar placa de alimentare din tv dar eu nu o am , pe placa veche scria o serie YSY 194-02

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Vizitator florin_inu

nu ma pricep la electornica , am putin habar dar doar atat din cate am observat pe placa intra si o mufa care vine de la butoanele de pe carcasa cele de volume ,canale si senzorul de la telecomanda , banuiesc ca nu trebuie numai sursa de alimentat neoanele , sunt 4 mufe care duc la neoane , o mufa cu 5 fire care vine de la butoanele de pe carcasa si 2 mufe care vin de la un buton ce intrerupe intrarea curentului in tv iar pe placa cu mufele scart, hdmi , tuner se mai afla o mufa mama cu 10 gauri pentru pini in care se mufa acea placa cu sursa de alimentare pe ea

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări