Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

sursa alimentare pentru tv grunding vision 2


Vizitator florin_inu

Postări Recomandate

Vizitator florin_inu

buna ziua , ma poate ajuta cineva cu informati unde pot gasi o sursa de alimentare pentru tv grundig vision 2 ( 22-2920 G.BH 52-22 asta scrie pe spatele tv ) am cautat pe net dar nu gasesc decat cartea service si imformati tehnice , placa de sursa lipseste din tv am sunat la unele service de tv si au zis ca imi pot repara doar placa de alimentare din tv dar eu nu o am , pe placa veche scria o serie YSY 194-02

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul Răspuns
Vizitator florin_inu

nu ma pricep la electornica , am putin habar dar doar atat din cate am observat pe placa intra si o mufa care vine de la butoanele de pe carcasa cele de volume ,canale si senzorul de la telecomanda , banuiesc ca nu trebuie numai sursa de alimentat neoanele , sunt 4 mufe care duc la neoane , o mufa cu 5 fire care vine de la butoanele de pe carcasa si 2 mufe care vin de la un buton ce intrerupe intrarea curentului in tv iar pe placa cu mufele scart, hdmi , tuner se mai afla o mufa mama cu 10 gauri pentru pini in care se mufa acea placa cu sursa de alimentare pe ea

Link spre comentariu

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări