Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

tv orion model t2150mtx

Guest gabrielorion

Recommended Posts

• Replies 9
  • Created
  • Last Reply
Guest gabrielorion

In afara de clasicul HR7950 mai merg la acest sasiu HR8118 si HR8546 pentru tub de 90 de grade.

nu ma pricep dar cel care a venit (depanatorul)mi-a zis ca e ceva btf...asa tv e orion model t2150mtx
Guest gabrielorion

Daca este 11AK19 sasiul este ce s-a spus mai sus.

am fost la magazin si hr7950 are 2 picioruse + ,iar cand a pus aparatul de masura pe celelalte nu suna lafel cu ce am eu - al meu nu s-a ars s-au dus semireglabilii si ce am gasit in magazin nu arata deloc cu ce am eu
Guest gabrielorion

Cred ca are pinul de masa al bliderului separat (care se rezolva usor ) >> sau schimbati depanatorul !! :da

multumesc frumos , cred ca aveti dreptate ; sa il iau pe ala hr7950 si il pun
Guest gabrielorion

am un tv orion model t2150 si nu stiu ce transformator de linii are deoarece nu mai are timbrul pe care scria-placa tv este 11ak19p5

am schimbat electronistul-a montat la loc trafo original si a schimbat soclu de ceramica de la tub, merge bine dupa ce se aprinde cam 15 minute e negru cu sonor (cica are un reglaj foarte fin si trebuie gasit un anumit punct)apoi apare si imaginea daca e oprit decurand o ia mai repede in rest totul e ok.cat despre trafo nu a putut sa spuna ce tip e ca pe placa e o valoare de 45v care la hr7950 nu apare

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines